Мої вітання! В цій статті я познайомлю Вас з макетом двохосьової системи слідкування за сонцем для малогабаритної сонячної електростанції (СЕС). Мета розробки макету – дослідити на власному прикладі ефективність динамічної СЕС в порівнянні зі статичною
→
У цій статті розглянемо плату для розробки Raspberry Pi Pico на мікроконтролері власного виробництва Raspberry Pi - RP2040. Ціль статті розглянути цю плату, описати її можливості і надати вичерпну характеристику. Також до статті буде додано приклад роботи
→
Доброго часу доби, дорогі читачі, сьогодні я розповім про свій проект: Bluetooth колонка для Стаціонарного ПК (чому слово стаціонарного виділено, поясню
→
Хочу розповісти про контролер для гроувбокса, який я створив власними руками. В один період я сильно зацікавився вирощуванням зелені в себе вдома. Оскільки я вчусь на інженера, і моя діяльність також сильно пов’язана з цим, то я також вирішив реалізувати
→
Потужний набір Raspberry NAS це комплект, що легко збирається і налаштовується для Raspberry Pi, який фокусується на наданні більшого мережевого сховища для Raspberry Pi (сумісний з RPi 4B / 3B + / 3B / 3A + / 2B, Raspberry Pi НЕ входить в комплект). Цей комплект NAS найкраще підходить для професіоналів та любителів Raspberry, щоб розширити функції Raspberry Pi для різноманітних експериментів зі створення сховищ.
Raspberry Pi PICO - це плата розробника від компанії Raspberry Pi Foundation основою якої є двоядерний мікроконтролер (власна розробка компанії) ARM Cortex-M0, максимальна тактова частота якого становить 240 МГц. Також на платі встановлено флеш-пам'ять об'ємом 2Мб. У разі потреби обсяг флеш-пам'яті можна розширити до 16Мб за допомогою шини QSPI. Об'єм вбудованої оперативної пам'яті складає 256Кб.
Raspberry Pi Pico W це друга версія плати розробника від Raspberry Pi, розроблена на мікроконтролері RP2040. Основна відмінність від попередньої версії - це підтримка бездротової локальної мережі WiFi IEEE 802.11 b/g/n та Bluetooth® 5.2 завдяки встановленому чіпу Infineon CYW43439. У всьому іншому нова версія плати нічим не відрізняється від її попередниці.
Базовий обчислювальний модуль PoE Board - це плата розробника, в яку можна підключити модуль Raspberry Pi Compute Module і максимально гнучко використовувати ресурси Pi. З функцією PoE (Power over Ethernet) і універсальними периферійними інтерфейсами на борту він підходить для оцінки можливостей обчислювального модуля Raspberry Pi, а також є ідеальним вибором для кінцевих розробок.
Плата Raspberry Pi Compute Module 4 I/O є ідеальним рішенням для початку роботи з лінійкою модулів Compute Module 4. Обчислювальний модуль підключається безпосередньо до плати вводу-виводу і надає безліч входів і виходів для прототипіювання або оцінки потреб розробки. Плата включає в себе 5В і 12В роз'єми живлення і 2 USB 2.0 роз'єми з пинами для двох додаткових роз'ємів. 2 повнорозмірних роз'єми HDMI і 2 роз'єми MIPI DSI FPC, які забезпечують підтримку дисплеїв поряд з 2 роз'ємами MIPI CSI-2. Вона має стандартний 40 контактний Raspberry Pi HAT I/O роз'єм. На борту є годинник реального часу з резервною батареєю, які дають можливість розбудити обчислювальний модуль. Роз'єм RJ45 Ethernet забезпечує доступ до гигабитной Ethernet карти обчислювального модуля, а також до роз'єму PCIe GEN 2. Різні перемички дають можливість апаратного відключення/включення функцій і периферії.
Базова плата Mini Base Board (A) призначена для використання Raspberry Pi CM4 модулів і підключення периферії до них. CM4 модулі відрізняються від базової версії Raspberry Py тим, що вони не мають на борту стандартних роз'ємів для підключення периферії і призначені для установки на базові або призначені для користувача плати. Базова плата містить в собі мінімальний набір роз'ємів, достатній для початку роботи, написання програм, їх налагодження та підключення додаткових пристроїв.
Нещодавно була офіційно представлена Raspberry Pi 3 B+, яка доповнила лінійку найпопулярнішої Raspberry Pi 3 від Raspberry Pi Foundation. Нова плата помітно краща за попередню, зібрана на більш потужному 4х-ядерному 64-бітному SoC Broadcom BCM2837B0 процесорі, що працює на частоті 1.4ГГц. Також компанія оновила бездротові адаптери: Wi-Fi став двох-діапазонним стандарту IEEE 802.11ac, а Bluetooth - 4.2 BLE. Гігабітний мережевий адаптер Gigabit Ethernet забезпечує передачу даних до 300 Мб в секунду. Плата виглядає більш "закінчено" і вже не нагадує інженерний зразок. Оперативної пам'яті так і залишилося 1Гб, але збільшилася частота процесора, швидкість мережевих інтерфейсів і додалася функція мережевого завантаження операційної системи.
Raspberry Pi 4 Model B - це четверте покоління основної лінійки мінікомпьютерів від Raspberry Pi Foundation. На даний момент існує три варіанти комплектації, що розрізняються між собою обсягом оперативної пам'яті: 2G, 4G і 8GLPDDR4-3200 SDRAM. Серцем даних платформ є 4х ядерний Х64-bit Cortex-A72 Broadcom (BCM2711B0) ARM-v8 SoC 1.5GHz процесор. Оновлення торкнулися не тільки центрального процесора і оперативної пам'яті. На борту з'явилися два USB порта 3.0, тепер в розпорядженні користувача два USB 2.0 і два USB 3.0 проти чотирьох USB 2.0 встановлених на Rpi 3 B/B+. Зміні піддався і HDMI роз'єм, його змінили два micro-HDMI з підтримкою дозволу 4Kp60. Так само модуль бездротового зв'язку отримав підтримку двох-діапазонного Wi-Fi (стандарт IEEE 802.11ac) з підтримкою Bluetooth 5.0. І на завершення, роз'єм живлення USB-Type-C змінив свого попередника micro-USB.
Raspberry Pi 4 Model B - це четверте покоління основної лінійки мінікомп'ютерів від Raspberry Pi Foundation. На цей час існує три варіанти комплектації, що розрізняються між собою обсягом оперативної пам'яті: 2G, 4G і 8GLPDDR4-3200 SDRAM. Серцем даних платформ є 4х ядерний Х64-bit Cortex-A72 Broadcom (BCM2711B0) ARM-v8 SoC 1.5GHz процесор. Оновлення торкнулися не тільки центрального процесора та оперативної пам'яті. На борту з'явилися два USB порту 3.0, тепер в розпорядженні користувача два USB 2.0 і два USB 3.0 проти чотирьох USB 2.0 встановлених на Rpi 3 B/B+. Зміні піддався і HDMI роз'єм, його змінили два micro-HDMI з підтримкою роздільної здатності 4Kp60. Так само модуль бездротового зв'язку отримав підтримку дводіапазонного Wi-Fi (стандарт IEEE 802.11ac) з підтримкою Bluetooth 5.0. І на завершення, роз'єм живлення USB-Type-C змінив свого попередника micro-USB.
Те, що очікували шанувальники міні-комп'ютера Raspberry Pi - сталося! Raspberry Fundation випустила версію топової моделі Raspberry Pi 4 Model B з 8 Гб оперативної пам'яті. Основне обладнання комп'ютера не змінився: процесор 4х-ядерний 64-бітний SoC Broadcom BCM2711B0 ARM Cortex-A72, вироблений по 28нм технології і працює на частоті 1,5 ГГц, периферія, що складається з сучасних бездротових адаптерів: двохдіапазонний Wi-Fi стандарту IEEE 802.11ac і Bluetooth - 5.0 BLE і 8Гб LPDDR4 SDRAM оперативної пам'яті, в якій помістяться навіть ресурсомісткі програми. Так само оновлений контролер Ethernet, який тепер розміщений на основному SoC і підключається до зовнішнього драйверу фізичного рівня Broadcom через виділений канал RGMII. Цим вдалося усунути повільність мережевого інтерфейсу, який тепер працює на максимально можливій швидкості.
Raspberry Pi 400 - це повноцінний персональний комп'ютер в компактному корпусі-клавіатурі від Raspberry Pi Foundation. Цілісний корпус представлений у вигляді клавіатури, виконаний у фірмовій колірній гамі, в яку вже вбудований безпосередньо сам міні-комп'ютер RРi 4 (модифікований).
Raspberry Pi 400 - це повноцінний персональний комп'ютер в компактному корпусі-клавіатурі від Raspberry Pi Foundation. Цілісний корпус представлений у вигляді клавіатури, виконаний у фірмовій колірній гамі, в яку вже вбудований безпосередньо сам міні-комп'ютер RРi 4 (модифікований).
Звична всім Raspberry Pi в новому виконанні. Raspberry Pi Compute module 3+ 8ГБ це Raspberry, виконана у форм-факторі SDRAM DDR2. На платі розміщені всі необхідні для роботи компоненти, включаючи 1 ГБ оперативної пам'яті і eMMC пам'ять об'ємом 8 ГБ. Характерна особливість даної Raspberry Pi - вона орієнтована на використання в аматорських і промислових конструкціях для яких важливі автономність, продуктивність і кількість портів введення / виводу.
Raspberry Pi Compute Module 3+ Development Kit - базова плата для розробників промислових рішень на базі модулів Raspberry Pi Compute Module, самі модулі та необхідний комплект кабелів і перехідників. Набір дозволяє використовувати всі можливості даних Raspberry Pi модулів і розробляти програми для всієї лінійки модулів: CM3+, CM3+/Lite, CM3, CM3 Lite і CM1.
Звична всім Raspberry Pi в новому виконанні. Raspberry Pi Compute module 3+ Lite це Raspberry, виконана у форм-факторі SDRAM DDR2. На платі розміщені всі необхідні для роботи компоненти, включаючи 1 ГБ оперативної пам'яті. Виняток становить пам'ять програм, яка винесена за межі модуля і являє собою SD-карту пам'яті. Характерна особливість даної Raspberry Pi - вона орієнтована на використання в аматорських і промислових конструкціях для яких важливі автономність, продуктивність і кількість портів введення/виводу.
Представляємо оновлений формфактор модуля Raspberry Pi Compute Module 4 16ГБ/2ГБ. Головною зміною є перехід від форм-фактора роз'єму DDR2 SODIMM до гнізда високої щільності в нижній частині плати. Модуль Compute Module 4 все так же має всі кращі функції Raspberry Pi Model B 4 в більш зручному форм-факторі для вбудованих або OEM-додатків. Плата включає в себе той же 1,5 ГГц чотирьохядерний 64-бітний процесор ARM Cortex-A72 і здатний відтворювати 4k відео через подвійні інтерфейси HDMI. Модуль має одноканальний експрес-інтерфейс PCI 2.0 з подвійним дисплеєм MIPI DSI і інтерфейсами камер CSI-2. Плата підтримує Gigabit Ethernet PHY з підтримкою IEEE 1588 і має 28 контактів GPIO, 6 × UART, 6 × I2C і 5 × SPI. На платі розміщені 16Гб flash пам'яті програм і 2 Гб оперативної пам'яті.
Модуль Raspberry Pi Compute Module 4 32Гб/4ГБ Wi-Fi є обчислювальний модуль Raspberry Pi CM зміненого форм-фактора. Найбільшою зміною є перехід від форм-фактора роз'єму DDR2 SODIMM до гнізда високої щільності в нижній частині модуля. Але, вірний традиціям, Compute Module 4 містить всі кращі функції Raspberry Pi Model B 4 в більш сприятливому форм-факторі для вбудованих або OEM-додатків.
Модуль Raspberry Pi Compute Module 4 2ГБ/8ГБ в новому формфакторі. Головною зміною є перехід від формфактора роз'єму DDR2 SODIMM до гнізда високої щільності в нижній частині плати. Модуль Compute Module 4 все так же має всі кращі функції Raspberry Pi Model B 4 тільки в оновленому і більш зручному формфакторі для вбудованих або OEM-додатків. Плата має все той же 1,5 ГГц чотирьох ядерний 64-бітний процесор ARM Cortex-A72 який здатний відтворювати 4k відео через подвійні інтерфейси HDMI. Модуль має одноканаловий експрес-інтерфейс PCI 2.0 з подвійним дисплеєм MIPI DSI та інтерфейсами камер CSI-2. Плата підтримує Gigabit Ethernet PHY з підтримкою IEEE 1588 і має 28 контактів GPIO, 6 × UART, 6 × I2C і 5 × SPI. На платі розміщені 8ГБ flash пам'яті програм і 2 Гб оперативної пам'яті.