Каталог
|
Набір для створення 3pi від американської компанії Pololu. Це повноцінна, високопродуктивна мобільна платформа з двома мікродвигунами з редуктором, п'ятьма датчиками відображення, LCD екраном 2 рядки по 8 символів, динаміком і трьома кнопками для різних потреб (програмуються користувачем). Все це підключено до мікроконтролера ATmega328, який можна програмувати зручною вам мовою (С, С ++ і звичайно ж Arduino). Робот здатний розвивати швидкість до метра в секунду. Добре підходить для початківців роботобудівників і для тих, хто вже награвся звичайними непрограмованими роботами.
Спочатку робот проектувався для участі в змаганнях за програмами "слідуй за лінією" або "знайди вихід з лабіринту", що не заважає зробити з нього що-небудь ще, наприклад домашнього охоронця (просто примотати до нього ізолентою плазмову гармату). Робот досить компактний (9.5 см в діаметрі, 83 гр. ваги без батарей), працює від 4 батарейок розміру ААА (не входять в поставку), в той час як унікальна система живлення забезпечує на двигунах постійні 9.25В незалежно від ступеня розрядки батарей, дозволяючи розвинути швидкість до 1 метра в секунду, забезпечуючи точні повороти і розвороти незалежно від напруги батарей (само-собою до тих пір, поки вони не сядуть зовсім). Також можна писати прошивку на мові Arduino і зашивати її з Arduino IDE, але для цього знову таки знадобиться програматор. Мозком робота виступає мікроконтролер Atmel ATmega328P, що працює на частоті 20 МГц (тобто трохи спритніше вищезазначених Ардуіно, що працюють на 16 МГц) і несе на борту 32 кб пам'яті під програми, 2 кб ОЗУ і 1 кб незалежної пам'яті EEPROM. Популярні С / С ++ компілятори відмінно працюють з 3pi, Atmel Studio надає комфортабельне середовище розробки і широкий набір бібліотек від Pololu надають інтерфейс для доступу до всього інтегрованого в роботі "заліза". Як вже говорилося, писати програми для 3pi можна і за допомогою популярного середовища розробки Arduino IDE, виробник надає велику кількість готових прикладів як для знайомства з різноманітними компонентами 3pi, так і для більш комплексної поведінки, такого як слідування за лінією і пошук виходу з лабіринту. Необхідні аксесуари: Для програмування робота потрібен програматор, USB кабель і звичайно ж комп'ютер. Також необхідні батарейки розміру ААА, але ми б рекомендували придбати акумулятори і зарядку до них. Характеристики:
Оглядове відео:
Роботам дається завдання спочатку будуватися в коло, потім в лінію. Вони змінюють своє місце розташування кожного разу, коли їх кількість змінюється:
|