Мої вітання! В цій статті я познайомлю Вас з макетом двохосьової системи слідкування за сонцем для малогабаритної сонячної електростанції (СЕС). Мета розробки макету – дослідити на власному прикладі ефективність динамічної СЕС в порівнянні зі статичною
→
У цій статті розглянемо плату для розробки Raspberry Pi Pico на мікроконтролері власного виробництва Raspberry Pi - RP2040. Ціль статті розглянути цю плату, описати її можливості і надати вичерпну характеристику. Також до статті буде додано приклад роботи
→
Доброго часу доби, дорогі читачі, сьогодні я розповім про свій проект: Bluetooth колонка для Стаціонарного ПК (чому слово стаціонарного виділено, поясню
→
Хочу розповісти про контролер для гроувбокса, який я створив власними руками. В один період я сильно зацікавився вирощуванням зелені в себе вдома. Оскільки я вчусь на інженера, і моя діяльність також сильно пов’язана з цим, то я також вирішив реалізувати
→
Модуль ШІМ-контролера швидкості обертання колекторного двигуна постійного струму, побудованого на мікросхемі NE555 дозволяє контролювати швидкість обертання за допомогою широтно-імпульсної модуляції вихідної напруги. Залежно від ширини імпульсу (від 5% до 100%) швидкість обертання буде змінюватися від мінімальної до максимальної. Особливість подібних регуляторів полягає в тому, що регулювання швидкості відбувається з мінімальними втратами потужності.
Високоефективний підвищуючий імпульсний стабілізатор напруги. Вхідна напруга може знаходитися в діапазоні від 3 до 32В. Вихідна напруга регулюється в діапазоні від 5 до 35В. Для стабільної роботи перетворювача необхідно що б вихідна напруга була на 1.5 - 2В вище вхідної. Максимальний вихідний струм 2А (короткочасно допускається до 3А) Максимальний вхідний струм не повинен перевищувати 4А.
Корисний перехідник для випадків, коли Вам потрібна напруга 12 Вольт, а поруч є тільки USB-порт ноутбука або павербанка. Слід враховувати, що більшість USB портів комп'ютера мають навантажувальну здатність не більше 500 мА, що обмежує вихідний струм на рівні 150-200 мА. Використовується стандартний коаксиальний роз'єм 2,1х5,5 мм.
Мініатюрний підвищуючий перетворювач на 3.3 В з 0.8 В і струмом до 200 ма. В його основі лежить мікросхема NCP1402 і він призначений для живлення невеликих 3.3 В схем від двох NiMH, NiCd акумуляторів або лужних елементів живлення. Зручне розташування контактів для застосування на макетних платах.
Мініатюрний потужний підвищуючий перетворювач на 3.3 В з 0.5 - 5.5 В і струмом до 1200 ма. Призначений для живлення невеликих 3.3 В схем від одного до трьох NiMH, NiCd акумуляторів або лужних елементів живлення. При перевищенні вхідної напруги вище вихідної схема автоматично переходить в лінійний режим стабілізації напруги. Перетворювач містить вбудований захист від перевантаження і захист від перегріву. Зручне розташування контактів для застосування на макетних платах.
Цей компактний перетворювач напруги, що підвищує, ефективно генерує 6 В від вхідних напруг від 1,3 В і витримує безперервні вхідні струми до 4 А. (Примітка: мінімальна пускова напруга становить 2,7 В, але після цього вона працює до 1,3 В) Контакти мають відстань 2,54 мм, що робить цю плату сумісною зі стандартними макетними платами та безпаєчними макетними платами.
Цей компактний перетворювач напруги, що підвищує, ефективно генерує 7,5 В від вхідних напруг від 1,3 В і витримує безперервні вхідні струми до 4 А. (Примітка: мінімальна пускова напруга становить 2,7 В, але після цього вона працює до 1,3 В) Контакти мають відстань 2,54 мм, що робить цю плату сумісною зі стандартними макетними платами та безпаєчними макетними платами.
Модуль заряду Li-Ion акумулятора (4.2В) суміщений з підвищуючим перетворювачем на 12В, дозволяє використовувати літієвий акумулятор як буферне джерело живлення будь-яких конструкцій, які живляться від джерела постійного струму напругою 12В. Максимального вихідного струму перетворювача в 0.5А більш ніж достатньо для живлення більшості аматорських конструкцій. Модуль забезпечує підтримку акумулятора в зарядженому стані і підвищення вихідної напруги до 12В. Після закінчення процесу зарядки напруга з акумулятора знімається і при його розрядці нижче 80% знову включається його підзарядка.
Це потужний імпульсний синхронний регулятор перетворювач, який ефективно підвищує вхідну напругу 2,9В в вихідну 5В при максимальному вхідному струмі до 8А. Цей регулятор має захист від зворотної напруги і, на відміну від більшості перетворювачів, що підвищують, він пропонує опцію коректного відключення, яка відключає живлення для навантаження.
Підвищуючий перетворювач з виходом USB на 5 Вольт. Підтримує стабільну напругу на виході (роз'єм USB-A мама) 5В, при зміні вхідної в діапазоні від 0,9 до 5В. Модуль дозволяє створювати малогабаритні автономні зарядні і живлять пристрої (Powerbank), заряджати пристрої через USB роз'єм (мобільні телефони, планшети, іграшки) або живити різні пристрої напругою 5В.
Невеликий модуль перетворювача однополярного джерела напруги в двополярнt без гальванічної розв'язки. Відмінне рішення для живлення аналогових схем, побудованих на операційних підсилювачах.
Мініатюрний регульований підвищуючий перетворювач з вихідною напругою до 28В і максимальним струмом до 2А. Вхідна напруга завжди має бути нижче вихідної.
Крихітний регулятор напруги 1.8В в корпусі SOT-23, ширина всього 3 мм. Повна назва XC6206P182MR, маркування на корпусі 65K. Максимальна вхідна напруга 6В.
Крихітний регулятор напруги 2.5В в корпусі SOT23-5, ширина всього 3 мм. Повна назва LP2985AIM5X-2.5, маркування на корпусі LAUA. Максимальна вхідна напруга 16В.
Крихітний регулятор напруги 2.8В в корпусі SOT23-5, ширина всього 3 мм. Повна назва LP2985AIM5X-2.8, маркування на корпусі L0KB. Максимальна вхідна напруга 16В.
Крихітний регулятор напруги 3.3В в корпусі SOT-23, ширина всього 3 мм. Повна назва XC6206P332MR, маркування на корпусі 662K. Максимальна вхідна напруга 6В.