Мої вітання! В цій статті я познайомлю Вас з макетом двохосьової системи слідкування за сонцем для малогабаритної сонячної електростанції (СЕС). Мета розробки макету – дослідити на власному прикладі ефективність динамічної СЕС в порівнянні зі статичною
→
У цій статті розглянемо плату для розробки Raspberry Pi Pico на мікроконтролері власного виробництва Raspberry Pi - RP2040. Ціль статті розглянути цю плату, описати її можливості і надати вичерпну характеристику. Також до статті буде додано приклад роботи
→
Доброго часу доби, дорогі читачі, сьогодні я розповім про свій проект: Bluetooth колонка для Стаціонарного ПК (чому слово стаціонарного виділено, поясню
→
Хочу розповісти про контролер для гроувбокса, який я створив власними руками. В один період я сильно зацікавився вирощуванням зелені в себе вдома. Оскільки я вчусь на інженера, і моя діяльність також сильно пов’язана з цим, то я також вирішив реалізувати
→
Плата з розміщеніим на ній чіпом MMA8452Q представляє собою розумний трьохосьовий ємнісний MEMS акселерометр з низьким споживанням і 12-бітовим дозволом. У чіпа є вбудована функція користувальницької конфігурації двох виводів переривань, завдяки чому можна істотно заощадити на споживанні.
MPU-6050 GY-521 – компактний та легкий модуль 3-х осьового акселерометра і 3-х осьового гіроскопа, керований по протоколу I2C (TWI). Даний датчик відмінно підходить для визначення положення в просторі.
Модуль датчиків 10-DOF IMU Sensor відмінно підходить для моніторингу руху, а також для визначення/вимірювання положення, висоти і температури. Даний модуль - відмінне рішення при створенні власного робота або балансуючого робота. Характеристики модуля забезпечують відмінну взаємодію між фізичним середовищем та мікроконтролером.
Спеціалізований 9-осьовий MEMS датчик руху MPU-9250 складається з 3-х осьового гіроскопа, 3-х осьового акселерометра, 3-х осьового магнітометра, і керованим цифровим процесором переміщень DSP. У поліпшеної версії застосована система виявлення активності і калібрування по 9 осях - MotionFusion. Надекономічний датчик TDK InvenSense визначає таку активність як: ходьба, біг, рух на велосипеді, стан спокою і стан сну і тому, підходить для таких застосувань як "Розумний годинник", "Smart Band", Фітнес-трекерів і інших пристроїв нового покоління, які потребують постійного визначення активності і вимогливих до споживаної датчиками потужності.
Так багато акселерометрів і так мало часу! Ми ще більше розширили наш вибір акселерометрів і пропонуємо до Вашої уваги цей високоточний і недорогий триосьовий акселерометр MMA8451 з 14-розрядним АЦП. Ви можете визначати рух, нахил та базову орієнтацію за допомогою цифрового акселерометра та MMA8451 – відмінний акселерометр для початку. Він має широкий діапазон виміру прискорення від +-2 g до +-8 g і його легко використовувати з Arduino або іншими мікроконтролерами або міні-комп'ютерами.
Модуль з цифровим компасом QMC5883L, який вимірює магнітне поле, причому робить це в трьох осях. Це дає можливість отримувати тривимірну картину спрямованості магнітного поля і його величину. Управляється по шині I2C, живлення мікросхеми 3.3В, але шина толерантна і до 5В рівнів, так що до Arduino можна підключати безпосередньо. На платі встановлений параметричний стабілізатор на 3.3В.
Сімейство датчиків MPU-6050 є першим в світі інтегрованим 6-координатним рішенням на базі технології MotionProcessing, яке дозволяє позбутися від міжкоординатної дезорієнтації гіроскопа та акселерометра, яка властива дискретним рішенням.
Акселерометр ADXL345 – це крихітний мікропотужний трьохосьовий акселерометр з високою роздільною здатністю (13 біт). Діапазоном вимірювання положення коливається до ± 16 g. Результат вимірювання дається у вигляді 16-розрядних чисел в додатковому коді і через цифрові інтерфейси SPI/I2C.
3-х осьовий цифровий акселерометр на основі чіпа ADXL345 є датчиком, що вимірює проекції прискорення на три просторові осі (x, y, z). Знаючи ці вимірювання і з огляду на величину вільного падіння, можна визначити орієнтацію самого акселерометра в просторі. Цифрові результати вимірювання представляються у вигляді 16-розрядних чисел в додатковому коді і доступні через цифрові інтерфейси SPI (трьох- або чотирьохпровідні) або I2C.
Плата з розміщеніим на ній чіпом MMA8452Q представляє собою розумний трьохосьовий ємнісний MEMS акселерометр з низьким споживанням і 12-бітовим дозволом. У чіпа є вбудована функція користувальницької конфігурації двох виводів переривань, завдяки чому можна істотно заощадити на споживанні.
Модуль з високоточним трьохосьовим компасом на мікросхемі HMC5983 з температурною компенсацією. Дозволяє отримувати тривимірну картину спрямованості магнітного поля і його величину. Управляється як по шині I2C так і по шині SPI, живлення мікросхеми 3.3В, але шина толерантна і до 5В рівнів, так що до Arduino можна підключати безпосередньо. На платі встановлений параметричний стабілізатор на 3.3В.
Модуль Pololu AltIMU-10 v5 є інерційним вимірювальним блоком (IMU) і висотоміром, який оснащений тим же гіроскопом і акселерометром LSM6DS33 і магнітометром LIS3MDL, що і MinIMU-9 v5, і додає цифровий барометр LPS25H. Інтерфейс I²C звертається до десяти незалежних параметрів тиску, обертання, прискорення та магнітних вимірювань, які можна використовувати для розрахунку висоти та абсолютної орієнтації датчика. Плата працює в діапазоні напруги живлення від 2.5 до 5.5 В і має відстань між висновками 2.54 мм.
Модуль GY-87 датчиків по 9 осях для інерційної навігаційної системи (IMU) + популярний барометр BMP180. Є аналогом модуля GY-86, відрізняється тільки типом барометра (хороша стаття з їх порівнянням).
Модуль акселерометра і магнітометри на LSM303C призначений для визначення значення і напрямку вектора магнітного поля і прискорення. Відмінне рішення для побудови простих роботів, літальних апаратів і т.д.
BNO055 - 9-DOF + MCU датчик абсолютної орієнтації від компанії BOSCH. Містить трехосьовий 14-бітний акселерометр, трехосьовий 16-бітний гіроскоп, трехосьовий магнітометр.
Перевагою даного датчика, є наявність вбудованого мікроконтролера з 32-бітовим ядром ARM Cortex M0 для обробки отриманих від датчиків даних. Контролер отримує дані від датчиків, обробляє і записує отримані результати у внутрішні регістри, доступні для читання через стандартні послідовні інтерфейси.