Бой. На запчасти. Недавно была официально представлена Raspberry Pi 3 B+, которая дополнила линейку самой популярной Raspberry Pi 3 от Raspberry Pi Foundation. Новая плата заметно лучше предыдущей, собрана на более мощном 4х-ядерном 64-битном SoC Broadcom BCM2837B0 процессоре, работающем на частоте1.4ГГц. Так же компания обновила беспроводные адаптеры: Wi-Fi стал двух-диапазонным стандарта IEEE 802.11ac, а Bluetooth - 4.2 BLE. Гигабитный сетевой адаптер Gigabit Ethernet обеспечивает передачу данных до 300 Мб в секунду. Плата выглядит более "законченно" и уже не напоминает инженерный образец. Оперативной памяти так и осталось 1Гб, но увеличилась частота процессора, скорость сетевых интерфейсов и добавилась функция сетевой загрузки операционной системы.
Raspberry Pi 3 Model B+ Premium Kit - отличный подарок для настоящего ценителя Малин. В красиво упакованном наборе есть все необходимое для запуска этого чудесного мини-компьютера. Все компоненты набора только оригинальные и исключительно высокого качества.
Базовая обновленная версия легендарного мини-компьютера Raspberry Pi 4 Model B, которая дополнила линейку самой популярной Raspberry Pi от Raspberry Pi Foundation. Новая плата заметно лучше предыдущей, собрана на более мощном 4х-ядерном 64-битном SoC Broadcom BCM2711B0 ARM Cortex-A72 процессоре, выполненном по 28 нм технологии и работающем на частоте 1.5ГГц. Так же компания обновила беспроводные адаптеры: Wi-Fi стал двух-диапазонным стандарта IEEE 802.11ac, а Bluetooth - 5.0 BLE. Контроллер Ethernet на основном SoC подключается к внешнему физическому устройству Broadcom через выделенный канал RGMII, обеспечивая полную пропускную способность интерфейса. Оперативной памяти в данной модели 1Гб.
Проблема – новий товар, все працює, але при транспортуванні пошкоджена коробка і деформація одного кута плати (див. фото).
Raspberry Pi 4 Model B - це четверте покоління основної лінійки мінікомпьютерів від Raspberry Pi Foundation. На даний момент існує три варіанти комплектації, що розрізняються між собою обсягом оперативної пам'яті: 2G, 4G і 8GLPDDR4-3200 SDRAM. Серцем даних платформ є 4х ядерний Х64-bit Cortex-A72 Broadcom (BCM2711B0) ARM-v8 SoC 1.5GHz процесор. Оновлення торкнулися не тільки центрального процесора і оперативної пам'яті. На борту з'явилися два USB порта 3.0, тепер в розпорядженні користувача два USB 2.0 і два USB 3.0 проти чотирьох USB 2.0 встановлених на Rpi 3 B/B+. Зміні піддався і HDMI роз'єм, його змінили два micro-HDMI з підтримкою дозволу 4Kp60. Так само модуль бездротового зв'язку отримав підтримку двох-діапазонного Wi-Fi (стандарт IEEE 802.11ac) з підтримкою Bluetooth 5.0. І на завершення, роз'єм живлення USB-Type-C змінив свого попередника micro-USB.
Проблема - трохи пом'ята упаковка.Raspberry Pi 4 Model B - це четверте покоління основної лінійки мінікомп'ютерів від Raspberry Pi Foundation. На даний момент існує три варіанти комплектації, що різняться між собою обсягом оперативної пам'яті: 2G, 4G та 8G LPDDR4-3200 SDRAM. Серцем даних платформ є 4х ядерний X64-bit Cortex-A72 Broadcom (BCM2711B0) ARM-v8 SoC 1.5GHz процесор. Оновлення торкнулися не лише центрального процесора та оперативної пам'яті. На борту з'явилися два USB порти 3.0, тепер у розпорядженні користувача два USB 2.0 і два USB 3.0 проти чотирьох USB 2.0 встановлених на Rpi 3 B/B+. Зміни зазнав і HDMI роз'єм, його змінили два micro-HDMI з підтримкою роздільної здатності 4Kp60. Також модуль бездротового зв'язку отримав підтримку двох-діапазонного Wi-Fi (стандарт IEEE 802.11ac) з підтримкою Bluetooth 5.0. І на завершення, роз'єм живлення USB-Type-C змінив свого попередника micro-USB.
Нова. Проблема - трохи пом'ята упаковка. Те, що очікували шанувальники міні-комп'ютера Raspberry Pi - сталося! Raspberry Fundation випустила версію топової моделі Raspberry Pi 4 Model B з 8 Гб оперативної пам'яті. Основне обладнання комп'ютера не змінився: процесор 4х-ядерний 64-бітний SoC Broadcom BCM2711B0 ARM Cortex-A72, вироблений по 28нм технології і працює на частоті 1,5 ГГц, периферія, що складається з сучасних бездротових адаптерів: двохдіапазонний Wi-Fi стандарту IEEE 802.11ac і Bluetooth - 5.0 BLE і 8Гб LPDDR4 SDRAM оперативної пам'яті, в якій помістяться навіть ресурсомісткі програми. Так само оновлений контролер Ethernet, який тепер розміщений на основному SoC і підключається до зовнішнього драйверу фізичного рівня Broadcom через виділений канал RGMII. Цим вдалося усунути повільність мережевого інтерфейсу, який тепер працює на максимально можливій швидкості.
Raspberry Pi 400 - це повноцінний персональний комп'ютер в компактному корпусі-клавіатурі від Raspberry Pi Foundation. Цілісний корпус представлений у вигляді клавіатури, виконаний у фірмовій колірній гамі, в яку вже вбудований безпосередньо сам міні-комп'ютер RРi 4 (модифікований).
Новий. Проблема – трохи пошкоджена упаковка.Raspberry Pi 400 – це повноцінний персональний комп'ютер в компактному корпусі-клавіатурі від Raspberry Pi Foundation. Цілісний корпус представлений у вигляді клавіатури, виконаний у фірмовій колірній гамі, в яку вже вбудований безпосередньо сам міні-комп'ютер RРi 4 (модифікований).
Проблема - трохи пом'ята упаковка. Нове оновлення лінійки міні-комп'ютерів Raspberry Pi Foundation. Нове покоління відрізняється вдвічі більш високою швидкодією та розширенням асортименту та кількості портів вводу-виводу. Комп'ютер побудований на новому ARM-процесорі Cortex-A76 із частотою 2.4 ГГц (у попередній моделі процесор Cortex-A72 працював на частоті 1,5 ГГц) з 4 ГБ LPDDR4X-4267 SDRAM оперативної пам'яті. Є також новий південний міст, що дозволяє збільшити пропускну спроможність інтерфейсу USB3, а також нове графічне ядро - GPU VideoCore VII, що працює на частоті 800 МГц (на відміну від 500 МГц у VideoCore VI Pi 4). Приємним доповненням стала наявність кнопки включення, яка була відсутня у всіх попередніх моделях.
Товар новий, виставковий варіант із вітрини (коробка відкрита).
Нове оновлення лінійки міні-комп'ютерів Raspberry Pi Foundation. Нове покоління відрізняється вдвічі більш високою швидкодією та розширенням асортименту та кількості портів вводу-виводу. Комп'ютер побудований на новому ARM-процесорі Cortex-A76 із частотою 2.4 ГГц (у попередній моделі процесор Cortex-A72 працював на частоті 1,5 ГГц) з 8 ГБ LPDDR4X-4267 SDRAM оперативної пам'яті. Є також новий південний міст, що дозволяє збільшити пропускну спроможність інтерфейсу USB3, а також нове графічне ядро - GPU VideoCore VII, що працює на частоті 800 МГц (на відміну від 500 МГц у VideoCore VI Pi 4). Приємним доповненням стала наявність кнопки включення, яка була відсутня у всіх попередніх моделях.
Raspberry Pi Model A+ - недорогий та супер-маленький Linux-комп'ютер, розроблений організацією Raspberry Pi Foundation в Англії. Чіп: BCM2835 @ 700 МГц, RAM: 256 Мбайт. Модель Pi Model A+ - це спрощена версія моделі Raspberry Pi Model B+, у якій відсутній порт Ethernet, є тільки один порт USB і 256 мегабайтів оперативної пам'яті. Ці спрощення дозволили ще більше здешевити плату. Низьке енергоспоживання робить її ідеальною для застосування в проектах, що вимагають живлення від батарей, акумуляторів або сонячних елементів - роботи, сенсори, віддалені застосування або, наприклад, в якості WiFi-репітера.
Raspberry Pi Compute Module 3+ Development Kit - базова плата для розробників промислових рішень на базі модулів Raspberry Pi Compute Module, самі модулі та необхідний комплект кабелів і перехідників. Набір дозволяє використовувати всі можливості даних Raspberry Pi модулів і розробляти програми для всієї лінійки модулів: CM3+, CM3+/Lite, CM3, CM3 Lite і CM1.
Модуль Raspberry Pi Compute Module 4 2ГБ/8ГБ в новому формфакторі. Головною зміною є перехід від формфактора роз'єму DDR2 SODIMM до гнізда високої щільності в нижній частині плати. Модуль Compute Module 4 все так же має всі кращі функції Raspberry Pi Model B 4 тільки в оновленому і більш зручному формфакторі для вбудованих або OEM-додатків. Плата має все той же 1,5 ГГц чотирьох ядерний 64-бітний процесор ARM Cortex-A72 який здатний відтворювати 4k відео через подвійні інтерфейси HDMI. Модуль має одноканаловий експрес-інтерфейс PCI 2.0 з подвійним дисплеєм MIPI DSI та інтерфейсами камер CSI-2. Плата підтримує Gigabit Ethernet PHY з підтримкою IEEE 1588 і має 28 контактів GPIO, 6 × UART, 6 × I2C і 5 × SPI. На платі розміщені 8ГБ flash пам'яті програм і 2 Гб оперативної пам'яті.
Raspberry Pi Sense HAT – фирменная разработка от Pi Foundation, представляющая собой универсальную плату расширения для семейства одноплатных мини-компьютеров Raspberry Pi. Sense HAT подключается к Raspberry через 40-пиновый порт. На плате присутствует пяти-кнопочный джойстик, которым можно управлять малинкой. Данные выводятся на матрицу 8х8, состоящую из 64 16-битных разноцветных светодиодов. Особенностью данной платы являются интегрированные датчики: датчик давления, влажности, температуры, датчик акселерометра и гироскопа, датчик магнитного поля и влажности.
Обновлённый Raspberry Pi GSM модуль изготовлен с использованием четырех-диапазонного модуля SIM800 и предназначен для подключения мини-компьютеров Raspberry Pi к сотовым сетям стандарта GSM . Управляется AT-командами по последовательному интерфейсу. Реализованы программно включение питания и сброс модуля.
Комп'ютер з розміром кредитної картки став ще менше! Raspberry Pi Zero V1.3 як і раніше є платою, яку ви знаєте і любите, але зі зменшеним розміром до 65 мм в довжину і 30 мм в ширину і за дуже економічною ціною. Raspberry Pi Zero ідеально підходить для створення вбудованих інтернет-проектів Things (IoT). На платі Pi Zero V1.3 компактно розміщені основні міні-роз'єми та нерозпаяні контакти GPIO, що дозволяють використовувати тільки те, що вимагає Ваш проект. В оновленій версії (1.3) додали роз'єм CSI для підключення Pi-відеокамер.
Комп'ютер з розміром кредитної картки став ще менше! Raspberry Pi Zero V1.3 як і раніше є платою, яку ви знаєте і любите, але зі зменшеним розміром до 65 мм в довжину і 30 мм в ширину і за дуже економічною ціною. Raspberry Pi Zero ідеально підходить для створення вбудованих інтернет-проектів Things (IoT). На платі Pi Zero V1.3 компактно розміщені основні міні-роз'єми та нерозпаяні контакти GPIO, що дозволяють використовувати тільки те, що вимагає Ваш проект. В оновленій версії (1.3) додали роз'єм CSI для підключення Pi-відеокамер.
Любителям притаманне бажання спробувати щось нове. З появою мікроконтролерів почався бум створення пристроїв на PIC і AVR мікроконтролерах. Для них можна було самостійно зібрати програматори, що було в кращих традиціях радіоаматорів. З появою Arduino стало зрозуміло, що це модуль дуже зручний для перших дослідів - можна підключати різні датчики, можна зібрати корисні пристрої.