Одноплатний комп'ютер Tinker Board S - це надійна і функціональна платформа для втілення в життя найбільш різноманітних проектів. Комп'ютер володіє високою швидкодією і функціональною насиченістю. На відміну від більшості поширених міні-комп'ютерів Tinker Board S оснащений високопродуктивною eMMC пам'яттю об'ємом 16Гб для зберігання операційної системи, користувацьких додатків і даних.
Характеристики:
-
Процесор: Чотирьохядерний процесор Cortex-A17 з частотою 1,8 ГГц
-
Відеоінтерфейси:
-
1 роз'єм MIPI DSI (15-контактний, роздільна здатність до HD)
-
1 роз'єм HDMI (підтримка дозволу до 4K з частотою кадрів 30 кадрів / с)
-
* Сумісність з інтерфейсом HDMI-CEC 1 роз'єм MIPI DSI (15-контактний, роздільна здатність до HD)
-
Оперативна пам'ять: Двоканальна пам'ять LPDDR3 об'ємом 2 ГБ
-
Зберігання даних:
-
Вбудований eMMC-накопичувач об'ємом 16 ГБ
-
Слот для карти пам'яті microSD
-
Мережеві інтерфейси
-
1 x Gigabit Ethernet
-
1 x Wi-Fi 802.11b / g / n
-
Bluetooth 4.0 + EDR
-
Звук:
-
Аудіокодек RTL
-
Звуковий вихід - роз'єм 3,5 мм
-
* Автоматичне перенаправлення аудиопотока при підключенні пристрою відтворення Аудіокодек RTL, один роз'єм 3,5 мм
-
USB порти: 4 порти USB 2.0
-
Роз'єми і контакти:
-
? 40-контактна колодка GPIO (з поліпшеним інтерфейсом I2S)
-
2-контактна колодка для відновлення eMMC-накопичувача
-
2-контактна колодка для включення 40-контактна колодка GPIO
-
2-контактна колодка
-
Роз'єм живлення Micro-USB (5 В, 2 ~ 3 А) з автоматичним визначенням недостатньо високої вхідної напруги Micro-USB (5 В, 2 ~ 3 А)
-
Підтримка ОС Debian 9 / Android 6
-
Габарити 8,56 х 5,40 см
Операційна система:
TinkerOS - це операційна система, створена на базі Debian. Пропонуючи повноцінну функціональність «з коробки», TinkerOS буде прекрасною відправною точкою для будь-якого проекту.
Як середовище робочого столу використовується LXDE, оптимізоване під комп'ютери з обмеженими технічними ресурсами. Running on top of the base Debian 9 is a the LXDE desktop environment. This GUI is optimized specifically for SBC boards. TinkerOS вміє працювати з файловою системою NTFS, що дозволяє легко підключати флешки і зовнішні накопичувачі, відформатовані під Windows. Стандартний веб-браузер грунтується на ядрі Chromium, яке відрізняється швидкою і стабільною роботою, і доповнює його можливості цілим рядом модулів розширення. Завдяки апаратному прискоренню, реалізованому силами розробників ASUS, він прекрасно справляється з відображенням веб-сторінок і відтворенням онлайн-відео, в тому числі в форматі HD.
До складу TinkerOS також входить цілий ряд популярних систем програмування, таких як IDLE / Python і Squeak / Scratch.
Крім TinkerOS і Debian комп'ютер Tinker Board S підтримує операційну систему Android, що відкриває абсолютно нові можливості по його застосуванню, включаючи відтворення мультимедійного контенту, ігор та багато іншого.
Розробники комп'ютера Tinker Board S тісно співпрацюють з творцями популярних додатків, щоб забезпечити належну підтримку програмного забезпечення.
Продуктивність:
Tinker Board S може похвалитися більш високою продуктивністю, ніж інші одноплатні комп'ютери, за рахунок використання потужного чотирьохядерного процесора Rockchip RK3288 з архітектурою ARM, доповненого двоканальною оперативною пам'яттю LPDDR3 об'ємом 2 ГБ і вбудованим eMMC-накопичувачем об'ємом 16 ГБ. Крім того, в ньому застосовується інтерфейс SD 3.0, що забезпечує прискорений обмін даними з картою пам'яті microSD, яка може використовуватися для зберігання операційної системи, додатків і користувацьких файлів.
Підтримка роботи з мультимедіа:
Графічне ядро Mali T760 MP4 з архітектурою ARM, яким оснащений комп'ютер Tinker Board S, є сумісним з різними програмними інтерфейсами і прекрасно підходить для цілого спектра мультимедійних додатків, починаючи від ігор і домашнього кінотеатру і закінчуючи системами машинного зору і розпізнавання жестів.
Комп'ютер Tinker Board S має підтримку функції HDMI-CEC, що дозволяє використовувати для керування ним пульт дистанційного керування наявного телевізора. Також він підтримує апаратне прискорення при відтворенні відео в форматах H.264 і H.265 (в тому числі з роздільною здатністю HD і Ultra HD *).
* Відтворення відео в форматах HD і Ultra HD зі швидкістю 30 кадрів в секунду в даний момент доступно тільки за допомогою доданого медіаплеєра. Сторонні додатки можуть не підтримувати апаратне прискорення або мати якісь інші недоліки з точки зору продуктивності або стабільності при відтворенні відео.
Якість звуку:
На відміну від багатьох інших продуктів цього класу одноплатний комп'ютер Tinker Board S наділений аудіокодеком стандарту HD Audio з підтримкою форматів аж до 192 кГц / 24 біта. Відповідний роз'єм може використовуватися і для виведення звуку, і для мікрофона - без будь-яких перехідників або адаптерів. Підключення динаміків або гарнітури розпізнається автоматично, з подальшим направленням на них аудіопотоку
Інтерфейси:
Tinker Board S володіє стандартними, для свого класу, інтерфейсами, включаючи 40-контактний GPIO і I2S з режимами Master і Slave для максимальної сумісності. Використовуючи програмний інтерфейс GPIO, можна забезпечити роботу Tinker Board S з різними пристроями вводу, такими як кнопки, перемикачі, датчики, світлодіоди і виводу, такими як індикатори, сервоприводи і керуючі реле. Також є два інтерфейси MIPI: DSI MIPI для підключення дисплеїв і сенсорних панелей і CSI MIPI для камер.
Для підключення до дротової мережі Tinker Board S пропонує інтерфейс Gigabit Ethernet з гарантовано високою пропускною спроможністю за рахунок виділеної і неподільної з іншими пристроями шини. Крім того, доступні бездротові інтерфейси Wi-Fi і Bluetooth, причому їх модуль екранований для захисту від електромагнітних завад, а роз'єм i-PEX дозволяє легко міняти антену на найбільш підходящу для поточного проекту.
У число реалізованих на Tinker Board S інтерфейсів також входять повнорозмірний роз'єм HDMI і чотири порти USB 2.0. Це дозволить підключити до нього відразу кілька периферійних пристроїв одночасно.
Вимоги до обладнання:
-
1 x кабель micro-USB з підтримкою передачі даних
-
1 x блок живлення Tinker Board * або інший відповідний блок живлення (5 В, 2-3 А) **
-
1 x монітор з HDMI інтерфейсом
-
1 x кабель HDMI
-
1 x комплект клавіатура / миша
* Блок живлення для Tinker Board S купується окремо.
** Сила струму блоку живлення повинна складати до 3 А.
Початок роботи:
-
Підключіть Tinker Board S до комп'ютера за допомогою кабелю Micro-USB. Протягом декількох секунд Tinker Board S повинен бути опізнаний як USB-накопичувач.
-
Скачайте образ операційної системи TinkerOS за посиланням внизу і встановіть його на Tinker Board S за допомогою відповідної утиліти, наприклад Win32Disk Imager або Etcher.
-
Підключіть живлення, клавіатуру, мишу і монітор. Комп'ютер Tinker Board S готовий до включення!
Розташування і призначення GPIO контактів:
Однією з найбільш потужних і затребуваних функцій комп'ютера Tinker Board S є інтерфейс загального призначення GPIO, чий роз'єм розташований уздовж краю друкованої плати. Його контакти служать для зв'язку між комп'ютером і зовнішнім світом. З 40 контактів 28 є контактами загального призначення. Вони поєднані з контактами шин SPI / UART / I2C, причому шина SPI може працювати з двома веденими чіпами.
Підготовка до роботи в середовищі Python
Python - це гнучка і ефективна мова програмування.
1. Відкрийте консоль і встановіть необхідні програмні модулі.
sudo apt-get update
sudo apt-get install python-dev python3-dev
2. Завантажте бібліотеку Python GPIO*.
git clone http://github.com/TinkerBoard/gpio_lib_python.git
3. Перейдіть в потрібну папку.
cd gpio_lib_python/
4. Встановіть GPIO-бібліотеку Python для Tinker Board S.
sudo python setup.py install
sudo python3 setup.py install
5. Приклади програм.
Приклади програм можна знайти в папці /gpio_lib_python/test
Якщо з'явиться повідомлення про помилку "git command not found", встановіть спочатку систему Git за допомогою наступних команд: sudo apt-get update
sudo apt-get install git
Підготовка до роботи в середовищі C
С - це мова програмування загального призначення, що підтримує структурне програмування, лексичну область видимості змінної і рекурсії, а статична типізація запобігає виникненню багатьох помилок.
1. Відкрийте консоль і скачайте GPIO-бібліотеку для мови C*
git clone http://github.com/TinkerBoard/gpio_lib_c.git
2. 2. Перейдіть в потрібну папку.
cd gpio_lib_c/
3. Встановіть GPIO-бібліотеку C для Tinker Board S
sudo ./build
4. Переконайтеся, що процес установки завершився успішно
gpio -v
gpio readall
5. Приклади програм.
Приклади програм можна знайти в папці /gpio_lib_c/examples
Якщо з'явиться повідомлення про помилку "git command not found", встановіть спочатку систему Git за допомогою наступних команд:
sudo apt-get update
sudo apt-get install git