UA RU
Мобільна версія Гарантійні умови Співпраця
Зворотний зв'язок Мапа сайту
0 0
Графік роботи магазину:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 19.00
Нд: вихідний
Каталог
Напиши статтю і отримай знижку!

Електронний лічильник рядів для в'язальної машини зі збереженням значень

2021-05-19

Всі статті →

Доброго дня, шановне товариство. Моя дружина отримала ручну в'язальну машину. Не нову. Серед інших проблем, у цього "пепілаца" був відсутній лічильник рядів. Спроба купити готовий виявилася невдалою: сумісні лічильники недешеві, та ще й ровесники машинки ще радянських часів. Механічні елементи всі пластикові. Ось тоді я був змушений зробити його самостійно. Все вдалося, лічильник вже працює пів року без нарікань. Далі перекладений опис вступної частини скетчу, де всі роз'яснення.

Електронний лічильник рядів для в'язальної машини зі збереженням значень. Він буде рахувати кількість рядів (проходів каретки) ручної в'язальної машини, зчитуючи спрацьовування датчика Холла А3144 ("Sensor" - датчик підключений до входу D2 Arduino і використовує 1 переривання), для нього оголошу змінну "sensorBut" і присвою їй початковий стан високого рівня. За кожним проходом лічильник збільшується на одиницю.

Відображати його значення буду за допомогою "семісегментника" під управлінням драйвера MAX7219. В якості дисплею можна використати готовий модуль восьмирозрядного дисплея з драйвером без будь-якої адаптації. На дисплеї буду відображати також збережений його стан в енергонезалежній пам'яті. Це дозволить перервати в'язання в будь-який момент і поточний стан лічильника внести в пам'ять, та вимкнути живлення лічильника. Після його повторного включення занесене в пам'ять значення знову відобразиться на дисплеї при старті системи - в'язання можна продовжити. За допомогою двох кнопок буду здійснювати обнулення показань лічильника і запис в енергонезалежну пам'ять поточних його значень.

За результатами попередньої експлуатації, потрібна була ще одна кнопка - зменшення показань лічильника, буде працювати через 2 переривання (D3). Кнопка збільшення показань, якщо потрібно, може бути підключена паралельно виходу датчика Холла між D2 і "загальним проводом або землею". Решта кнопок - робота реалізована через millis, в цілому скетчі немає жодного delay. Це моя маленька перемога. Додана візуальна індикація спрацьовування датчика або кнопки: зменшення лічильника (зелений), обнулення (синій) і запису (червоний). Світлодіоди підключені по ланцюгу: + 5В - обмежувальний резистор (220Ом - 1кОм) - анод світлодіода катод - вивід мікроконтролера.

Подробиці всіх підключень - в прикладеній схемі. Для роботи буде потрібно тільки одна зовнішня бібліотека LedControl.

Постійне посилання на неї: https://github.com/wayoda/LedControl 

Скетч уміщається в молодший контролер лінійки ATMega 48, можлива робота без кварцового резонатора і завантажувача (в налаштуваннях miniCore) 

https://github.com/MCUdude/MiniCore 

Для Arduino Uno & Nano, Nano Pro 5V і 3.3V скетч не вимагає зміни. Ось і все вступне слово.

З повагою Коваленко С.И.

Посилання:

Ваша оцінка статті:

Відмінно
Добре
Задовільно
Погано
Дуже погано

Дякуємо Вам за звернення! Ваш відгук з'явиться після модерації адміністратором.
Поки немає відгуків на цю статтю.
оплата картами Visa і MasterCard