Мобільна версія Форум Arduino Документація Гарантійні умови 0 0
UA RU
Графік роботи магазину:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 17.00
Нд: вихідний
Каталог
Напиши статтю і отримай знижку!

Система оповіщення про повітряну тривогу на esp32

2023-04-17

Всі статті →

Зазвичай, сирени повітряної тривоги встановлюються в містах і селах для того, щоб повідомити людей про небезпеку із неба, таку як нашестя ворожого літака. Це може дати людям достатньо часу, щоб сховатися в безпечному місці або взяти із собою необхідні речі для евакуації. На жаль ця історія в Україні почалася вже давно, а 24 лютого 2022 року набула свого піка. Саме тоді на превеликий жаль такі штуки стали дуже потрібні.

За цей час з'явилось багато програмних рішень як для смартфонів, так і для комп'ютерів. Але апаратних рішень, які зможуть автоматично запустити електро двигуни стаціонарних сирен, які зможуть за раз сповістити цілі мікрорайони доволі мало. Тому побачивши всю ситуацію яка зараз є, вирішив зібрати щось своє, доволі просте, дешеве і надійне. А саме головне, щоб проєкт був Open Sorse, і його могли зібрати всі охочі. І тому представляю вам проєкт ESP-UA-Sirena.

Перша реалізація:

Друга і третя реалізація :

І як вже хтось міг помітити плата зібрана на мікроконтролері esp32, можна було б взяти esp8266. Але вирішив взяти esp32 для того, щоб було більше можливостей для майбутнього розростання проєкту. Як це взагалі працює, esp32 підключається по wifi до сайту повітряної тривоги, а вже звідти бере інформацію про повітряні тривоги у вашому місті, і в залежності від того чи є зараз повітряна тривога може просто перемкнути свій контакт на високий рівень, або може згенерувати спеціальний сигнал для того, щоб напряму запустити мотор сирени повітряної тривоги через реле.

Є 2 варіанти як можна все зібрати. 1 варіант зібрати все навісним монтажем як це зробив Денис по цій схемі, або замовити друковані плати з Китаю. Особливої різниці не має, але кому цікаво заморочитись і зробити все майже по заводу, то в описі під відео є посилання на git сторінку проєкту де лежить гербер плати, але там плата трохи інша, більш простіша в збірці, але повністю схожа за функціоналом на цю що в мене на руках. А за цю вже повністю зібрану плату прям величезне дякую одному з підписників каналу Вані, саме на ній я продовжую далі розвивати цей проєкт. Плата чудова, але зібрати таку в домашніх умовах маючи один паяльник доволі важко, тому на git лежить спрощена плата, яка збирається на ось такому готовому dev-модулі esp32 і всякої розсипухи. Якщо сирена доволі потужна, то краще за все послідовно поставити спеціальне пускове реле для електро моторів (як це зроблено у Дениса на відео:

Ось в нас вже є залізо, тепер залишилось його прошити. Для цього заходимо по cилці під відео на git проєкта, завантажуємо і відкриваємо файли проєкту, в папці win10 programer шукаємо програму ESP-Flasher, запускаємо її (нажаль вона працює лише у віндовс 10), вибираємо bin файл проєкту, підключаємо плату і бачимо що у нас з'явився новий COM порт, обираємо його. Натискаємо flash і тепер просто чекаємо.

Все готово, тепер можемо побачити що плата не змогла під'єднатися до wifi й запустила вебсервер. Тепер вибираємо wifi точку esp-ua-sirena відкриваємо браузер і тут вбиваємо адрес 192.168.4.1. Все ми зайшли в налаштування сирени. Тут вводимо назву і пароль від вашого wi-fi роутера. Тут вибираємо потрібну область, до речі можна додати декілька одночасно ( навіть хз навіщо, але хай так вже буде) Далі можна увімкнути деактивацію з 23:00 - 7:00, на всяк випадок, щоб сильно не набридати по ночах ... Ось тут під кінець, налаштування часу розгону і зупинки мотора можна виставити в діапазоні (0-98сек), кількість повторів, тобто скільки часу звучатиме звук початку повітряної тривоги. І самий останній пункт, це час за який при відбої повітряної тривоги сирена буде звучати постійно. З додатково функціоналу при бажанні можна в обох полях час розгону і зупинки виставити значення 99, в такому випадку при повітряній тривозі сигнал на виході буде постійно високим, наприклад в такому випадку можна під'єднати світлодіодну стрічку і можна зробити яке-небудь табло. На цьому налаштування на версії прошивки 1.9 закінчилися і плата повністю готова до роботи.

 

Все дані отримуються, за потреби плата сама може оновитися на більш новішу прошивку, тому якщо сайт ляже, то можна запросто перейти на якесь інше джерело інформації, або доробити ще якийсь додатковий функціонал. Так що проєкт має не зразу загнутися ...

Також на платі є 2 світлодіоди, перший це підключення до вайфаю, другий це підключення до сервера, якщо увімкнена функція деактивації вночі, то ці обидва світлодіоди моргають по черзі сигналізуючи, що спрацювання сирени при повітряній тривозі не буде.

В планах зробити ще аудіо канал для того, щоб можна було під'єднати звичайні колонки, а також можливо ще можна додати якийсь gsm модуль, для роботи плати не тільки по wifi, а ще й через оператора мобільного зв'язку.

В принципі на цьому все, і ще раз дуже дякую всім тім хто допомагає з цим проєктом, коментарем або залізом. 

Так що якось так, дякую всім за увагу.

Посилання:

Відео про проєкт:

Реалізація в залізі одним з глядачів:

Ваша оцінка статті:

Відмінно
Добре
Задовільно
Погано
Дуже погано

Загальна оцінка:

Оцінка "Система оповіщення про повітряну тривогу на esp32"
5 з 5
зроблена на основі 6 оцінок 6 клієнтських відгуків.

Дякуємо Вам за звернення! Ваш відгук з'явиться після модерації адміністратором.
Ron
28.05.2024 17:57:51
Цікаво, захотів повторити. Розвивай проект дальше !
Alex
29.04.2024 23:01:08
https://github.com/J-A-A-M/ukraine_alarm_map здесь код есть
Dmytro
15.02.2024 21:19:38
А чому б не викласти код програми хоча б першої версії? просто цікаво подивитись як користуватись API
Сергій
20.01.2024 21:00:11
Дуже користна розробка!
Кирилл
16.05.2023 16:37:29
Большая работа, прибор выглядит относительно эстетично и по функционалу хорош. Рекомендую доработать над возможностью дальнейшей модернизации, поскольку оповещатель о тревогах - это очень узко и мало для таких возможностей.
TeleX
21.04.2023 12:12:53
Щиро дякую. Буду чекати розвитку проєкту з модулем GSM, Єдине зауваження: "прям величезне дякую". Дякую не буває ні великим, ні маленьким, так само, як електрична напруга...
оплата картами Visa і MasterCard