Каталог
|
Розумний інкубатор на Arduino2021-11-08 Всі статті →Назарій Гуляк Метою цього проєкту було створення простого та невеликого інкубатора для використання в некомерційних цілях, який зміг би вивести сільськогосподарське птахівництво (кури, качки, перепілки), працюючи напівавтоматично. Ця стаття буде корисна тільки для створення пристрою інкубатора, а інші процеси, такі як: періодичність перевертання яєць, зволоження повітря, провітрювання, читайте в інших стаття та дивіться відео у YouTube. Цей інкубатор складається з таких основних частин:
Корпус зроблений з коробки від принтера, пінопласту та пінополістиролу. Верхня кришка виконана з двох шарів пінополістиролу (товщина одного шару 20мм), дно та бокові стінки зі звичайного пінопласту (товщина 25мм). Розміри: передня і задня стінки: 500 х 285, бокові стінки: 330 х 285, дно та кришка: 380 х 500. У верхній кришці є отвір зі склом (110мм х 90мм). Також зроблено декілька вентиляційних отворів (Зображення 1). Зображення 1. - Загальне фото Нагрівальним елементом виступають автомобільні лампи розжарювання на 12В, які вставляються у спеціальний холдер для них, який я знайшов на горищі (Зображення 2). Зображення 2. - Нагрівальний елемент Блок живлення використаний від старого касового апарату (Зображення 3), але з ним виникла проблема він видає 12В змінного струму, а нам потрібно постійний струм, тому я зробив випрямляч струму на базі діодів (10А Д242 КД203) та конденсатора на 330мкФ (Зображення 4). Зображення 3. - Блок живлення Зображення 4. - Схема випрямляча струму Резервне живлення зроблене на базі автомобільного акумулятора та PowerBank (для живлення контролера Аrduino). Автоматичне перемикання реалізоване на одному 5В реле. Схема підключення резервного живлення (Зображення 5): Зображення 5. - Схема резервного живлення Контролер реалізований на базі Arduino NANO та модулі реле на 5В. Для зняття даних про температуру та вологість використовувалися датчики ds18b20 та DHT11 (використовувався тільки для отримання даних про вологість). Ці всі дані оброблялися та виводилися на 7 сегментний дисплей TM1637. Схема підключення: Висновок: реалізацією проекту задоволений, отримав новий досвід у програмуванні і не тільки. Інкубатор працював як потрібно, збоїв у роботі, під час інкубації (більше ніж 30 днів), не було. Зображення 6. - Перше каченя Посилання:
Дякуємо Вам за звернення! Ваш відгук з'явиться після модерації адміністратором.
любителька каченят
17.02.2023 00:20:04
відмінно і дуже повчально
Роман
06.06.2022 00:11:17
Весьма интересное решение! Вопрос к автору. Автоматизировать брудер не планируете или для утят это не нужно? Для циплят тепература и влажность это очень важно.
|