UA RU
Мобильная версия Гарантийные условия Співпраця
Обратная связь Карта сайта
0 0
График работы магазина:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 19.00
Вс: выходной
Каталог
Напиши статью и получи скидку!

Розумний інкубатор на Arduino

2021-11-08

Все статьи →

Назарій Гуляк

Метою цього проєкту було створення простого та невеликого інкубатора для використання в некомерційних цілях, який зміг би вивести сільськогосподарське птахівництво (кури, качки, перепілки), працюючи напівавтоматично. Ця стаття буде корисна тільки для створення пристрою інкубатора, а інші процеси, такі як: періодичність перевертання яєць, зволоження повітря, провітрювання, читайте в інших стаття та дивіться відео у YouTube.

Цей інкубатор складається з таких основних частин:

  • Корпус
  • Нагрівальний елемент
  • Блок живлення з резервним живленням
  • Контроллер

Корпус зроблений з коробки від принтера, пінопласту та пінополістиролу. Верхня кришка виконана з двох шарів пінополістиролу (товщина одного шару 20мм), дно та бокові стінки зі звичайного пінопласту (товщина 25мм). Розміри: передня і задня стінки: 500 х 285, бокові стінки: 330 х 285, дно та кришка: 380 х 500. У верхній кришці є отвір зі склом (110мм х 90мм). Також зроблено декілька вентиляційних отворів (Зображення 1).

Зображення 1. - Загальне фото

Нагрівальним елементом виступають автомобільні лампи розжарювання на 12В, які вставляються у спеціальний холдер для них, який я знайшов на горищі (Зображення 2).

Зображення 2. - Нагрівальний елемент

Блок живлення використаний від старого касового апарату (Зображення 3), але з ним виникла проблема він видає 12В змінного струму, а нам потрібно постійний струм, тому я зробив випрямляч струму на базі діодів (10А Д242 КД203) та конденсатора на 330мкФ (Зображення 4).

Зображення 3. - Блок живлення

Зображення 4. - Схема випрямляча струму

Резервне живлення зроблене на базі автомобільного акумулятора та PowerBank (для живлення контролера Аrduino). Автоматичне перемикання реалізоване на одному реле.

Схема підключення резервного живлення (Зображення 5):

Зображення 5. - Схема резервного живлення

Контролер реалізований на базі Arduino NANO та модулі реле на . Для зняття даних про температуру та вологість використовувалися датчики ds18b20 та DHT11 (використовувався тільки для отримання даних про вологість). Ці всі дані оброблялися та виводилися на 7 сегментний дисплей TM1637.

Схема підключення:

Висновок: реалізацією проекту задоволений, отримав новий досвід у програмуванні і не тільки. Інкубатор працював як потрібно, збоїв у роботі, під час інкубації (більше ніж 30 днів), не було.

Зображення 6. - Перше каченя

Посилання:

Ваша оценка статьи:

Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Плохо
Очень плохо

Общая оценка:

Оценка "Розумний інкубатор на Arduino"
5 из 5
сделана на основе 2 оценок 2 клиентских отзывов.

Благодарим Вас за обращение! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
любителька каченят
17.02.2023 00:20:04
відмінно і дуже повчально
Роман
06.06.2022 00:11:17
Весьма интересное решение! Вопрос к автору. Автоматизировать брудер не планируете или для утят это не нужно? Для циплят тепература и влажность это очень важно.
оплата картами Visa и MasterCard