UA RU
Мобільна версія Гарантійні умови Співпраця
Зворотний зв'язок Мапа сайту
0 0
Графік роботи магазину:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 19.00
Нд: вихідний
Каталог
Напиши статтю і отримай знижку!

Ультразвукова охоронна сигналізація з використанням Arduino та пожежного сигналізатора

2022-06-16

Всі статті →

Доброго дня, шановні радіоаматори! Хочу розповісти Вам про виготовлення корисного пристрою - ультразвукової охоронної сигналізації. За основу взята плата Arduino Uno та плата пожежного датчика. Пристрій досить простий, і його буде нескладно виготовити початківцям.

Проблема охорони житла завжди була, є і буде актуальною. Особливо у воєнний час. Тому я вирішив виготовити сигналізацію, яка спрацьовує на рух, поєднавши компоненти набору Robotale 3 із пожежним датчиком диму. Чому ж не використати звичайний п’єзодинамік, який набагато простіше у підключиенні? Справа в тому, що у звичайної «пищалки» звук набагато тихіше, ніж у п’єзодинаміка, який вбудований у датчик диму. Примітка: сам датчик, який вловлює дим, нам не знадобиться. Використано буде лише потужний п’єзодинамік, розміщений на платі пожежного сигналізатора.

Для виготовлення пристрою Вам знадобляться наступні компоненти:

Усі компоненти (крім пожежного сигналізатора, батарейок і тумблера) містяться в наборі Robotale 3.

Інструменти для пайки та збирання:

  • Паяльник із підставкою і припоєм
  • Фігурна викрутка;

А також

  • Корпус для готового пристрою (може бути будь-яким, на Ваш розсуд)

Спершу необхідно зібрати пристрій (поки що без підключення пожежного датчика) за схемою:

Вийде наступне:


Розбираємо пожежний датчик і викручуємо плату з потужним п’єзовипромінювачем:

На платі знаходимо кнопку для періодичного тестування сигналізатора і припаюємо до двох її контактів проводи:

Проводи затискаємо за допомогою викрутки в клемнику модуля реле:

Маємо наступний пристрій:


Тепер за допомогою кабелю підключаємо Arduino Uno до комп’ютера і завантажуємо наступний скетч:

Підключаємо «крону» до датчика та перевіряємо роботу пристрою.

Принцип роботи сигналізації описаний у скетчі.

Далі необхідно розрізати один із проводів в перехіднику під «крону» для Arduino и припаяти тумблер, або ж використати вже готовий перехідник із вимикачем. До перехідника підключаємо другу «крону».

Залишилось тільки виготовити корпус для готового пристрою и встановити його в потрібному місці. Корпус може бути будь-яким, але не забудьте заздалегідь зробити отвори для світлодіода, ультразвукового датчика та вимикача.

Висновок

Отже, я докладно описав Вам процес зборки корисного пристрою - ультразвукової сигналізації.

Даний проект можна всіляко дороблювати, наприклад, виготовити пристрій, який буде надсилати Вам повідомлення на телефон про рух невідомого об’єкта тощо. Також даний пристрій може бути частиною проекту «розумного дому».

Сподіваюсь, ця стаття була для Вас корисною. Бажаю Вам успіхів!

Шановні читачі! Ця стаття була написана ще до початку війни. Тож враховуючи нинішній воєнний стан у країні, даний пристрій можна використовувати на допомогу теробороні та ЗСУ для виявлення ворога, у якості "звукової розтяжки". Така "розтяжка" нікого не калічить, але видає дуже голосні звуки. Таким чином, буде чутно, коли ворог пройде повз цей пристрій. Для цього в програмному коді вкажіть потрібну відстань до об'єкта, при якій почне спрацьовувати пристрій, та тривалість звукового сигналу (відповідні рядки відмічені коментарем у скетчі). Далі замаскуйте пристрій у потрібному місці. Така "звукова міна" вмить спрацює і видасть ворога. Перемога за нами! Слава Україні!

Ваша оцінка статті:

Відмінно
Добре
Задовільно
Погано
Дуже погано

Загальна оцінка:

Оцінка "Ультразвукова охоронна сигналізація з використанням Arduino та пожежного сигналізатора"
2 з 5
зроблена на основі 2 оцінок 2 клієнтських відгуків.

Дякуємо Вам за звернення! Ваш відгук з'явиться після модерації адміністратором.
Андрій
07.07.2022 12:20:41
3 - скетч, усі ініціалізації пінів можна і треба пиcати через define, також було б добре винести в define відстань і тривалість звукових і світлових сигналів, буде набагато зручніше це тримати на видному місці і змінювати коли потрібно без зайвого пошуку всіх цих значень у коді(увесь відгук не влазить в одне повідомлення)
Андрій
07.07.2022 12:19:19
Маю декілька зауважень щодо реалізації проекту:1- для сигналізації, на мою думку, краще підходить ІЧ датчик руху, він має ширший кут виявлення перешкоди, більша дальність виявлення, є два методи спрацьовування, використавши просто цей ІЧ датчик руху можна було б викинути зі схеми реле, ардуіно і пару проводів, що у свою чергу значно підвищило час роботи від батареї.2 - живлення, живити двома батареями крона дві плати як на мене не є доцільно, якщо нам потрібний лише пєзо елемент то навіщо тримати усю плату датчика диму, можна ж випаяти необхідний нам елемент і пристосувати до наших цілей
оплата картами Visa і MasterCard