Каталог
|
Автоматичний кран для води на Arduino своїми руками2022-08-16 Всі статті →Доброго дня, хочу розповісти Вам про виготовлення корисного пристрою – автоматичного крану для води на Arduino. В чому полягає робота нашого приладу: коли ми підносимо руку до крану, ультразвуковий датчик посилає сигнал на Arduino. Далі Arduino обробляє інформацію та подає сигнал на сервопривід, який в результаті повертається, підносячи кран, з якого і починає витікати вода. Забравши руку, сервопривід закриває кран. Пристрій досить простий, і його буде нескладно виготовити початківцям. Відео як зробити цей прилад знайдете по посиланню. Для виготовлення пристрою Вам знадобляться наступні компоненти:
Інструменти для пайки та збирання:
А також:
Спершу необхідно зібрати пристрій по зображеній нижче схемі: Коли все підключили, підключаємо Arduino Uno до комп’ютера та завантажуємо скетч: #include <Servo.h> Servo servo; int trigPin = (4); int echoPin = (5); long duration, dist, average; int flag=0; long aver[3]; void setup() { servo.attach (7); pinMode(3,INPUT); pinMode(trigPin, OUTPUT); pinMode(echoPin, INPUT); servo.write(90); } void measure() { digitalWrite(trigPin, LOW); delayMicroseconds(5); digitalWrite(trigPin, HIGH); delayMicroseconds(15); digitalWrite(trigPin, LOW); pinMode(echoPin, INPUT); duration = pulseIn(echoPin, HIGH); dist = (duration/2) / 29.1; } void loop() { if (digitalRead(3)==1 && flag==0) { servo.write(180); delay(1000); flag=1; } if (digitalRead(3)==0 && flag==1) { servo.write(3); delay(1000); flag=0; } if (flag==0) { for (int i=0;i<=2;i++) { measure(); aver[i]=dist; delay(0); } dist=(aver[0]+aver[1]+aver[2])/3; } if (dist>1 && dist<25 && flag==0) { servo.write(90); delay(500); servo.write(30); } } Перевіряємо, чи все вірно працює та закріпляємо усе в корпусі. Сервопривід та ультразвуковий датчик потрібно вивести на кабелі 25 -30 см. Для живлення нашого приладу нам потрібен кабель від Arduino Uno, який ми підключали до комп’ютера. Як прикріпити наш прилад до крану дивіться у відео: Висновок: Отже, я докладно описав Вам процес створення корисного пристрою – автоматичного крану для води. У цього проєкту є один недолік: Ви не зможете переключати воду з одного режиму в інший («гаряча-холодна»), так як кран буде працювати тільки у тому положенні, в якому встановлено даний пристрій. Також даний пристрій може бути частиною проекту «розумного дому». Сподіваюсь, ця стаття була для Вас корисною. Бажаю Вам успіхів!
Дякуємо Вам за звернення! Ваш відгук з'явиться після модерації адміністратором.
Влад
15.09.2023 12:40:58
Гениальная вещь, сделаю автополив в огороде
Vova
13.06.2023 18:29:42
Вода, провода, 220V... )))))))))) Я понимаю, что электроника стала доступнее для освоения даже детям, но уважаемые родители, держите своих Энштейнов подальше от ютуба. Такие гениальные изобретения нужно хранить в тайне.
Кирилл
24.08.2022 17:24:37
Самоделка не очень полезна, но выглядит прикольно) И, как говорят: "почему бы и нет?".
|