Ми відправляємо замовлення "Новою Поштою" по Україні. Також можливий самовивіз з нашого магазину
6 місяців
гарантії
Ми даємо гарантію на будь-який товар придбаний в нашому магазині:
6 місяців на товари, крім батарейок і акумуляторів
14 днів на батарейки та акумулятори
У разі настання гарантійного випадку товар безкоштовно ремонтується, змінюється на аналогічний або повертається повна сума його вартостіУважно ознайомтеся з умовами гарантії.
Проконсультуємо до і після продажу
Ви можете задавати питання письмово по e-mail або за контактними телефонами нашого магазину
Нове оновлення лінійки міні-комп'ютерів Raspberry Pi Foundation. Нове покоління відрізняється вдвічі більш високою швидкодією та розширенням асортименту та кількості портів вводу-виводу. Комп'ютер побудований на новому ARM-процесорі Cortex-A76 із частотою 2.4 ГГц (у попередній моделі процесор Cortex-A72 працював на частоті 1,5 ГГц) з 8 ГБ LPDDR4X-4267 SDRAM оперативної пам'яті. Є також новий південний міст, що дозволяє збільшити пропускну спроможність інтерфейсу USB3, а також нове графічне ядро - GPU VideoCore VII, що працює на частоті 800 МГц (на відміну від 500 МГц у VideoCore VI Pi 4). Приємним доповненням стала наявність кнопки включення, яка була відсутня у всіх попередніх моделях.
Основні особливості:
Істотний приріст продуктивності
Доданий інтерфейс для PCIe-модулів, таких як PCIe 2.0 x1 для швидких периферійних пристроїв
Повноцінна підтримка двох дисплеїв та двох камер
Додавання кнопки живлення
Незначне збільшення ціни порівняно з попередньою моделлю
Несумісність радіаторів та корпусів із попередніми моделями
Обов'язкове використання додаткового охолодження (пасивного для невимогливих завдань та активного за максимального використання обчислювальної потужності)
Рекомендується використання 27 Вт блоку живлення (для попередніх моделей було достатньо 15 Вт)
Як і попередні моделі, зовні Raspberry Pi залишився практично без змін. Є зміни у конфігурації портів і роз'ємів на платі, у наявності чи відсутності мікросхем на платі, але форм-фактор залишився тим самим. З помітних змін - відсутність 3.5 мм роз'єму виходу звукового сигналу та композитного відеовиходу, який забезпечував роботу з аналоговим відео та аудіо. Тепер цієї можливості немає, але вона й не була особливо затребуваною. З'явився інтерфейс PCIe-модулів, таких як PCIe 2.0 x1 для швидких периферійних пристроїв, включаючи твердотільні накопичувачі NVMe. Щоправда, для роботи з ними потрібен спеціальний аксесуар M.2 HAT, який готується до випуску найближчим часом.
Також розробниками були залишені два micro-HDMI порти, які вперше з'явилися ще в четвірці в 2019 році. У новій версії порт Ethernet помінявся місцями з USB – розробники вирішили повернутися до розміщення, яке було ще у третій версії "малинки".
Тепер одноплатник може показувати правильний поточний час без необхідності оновлення часу через NTP-сервера або додаткових аксесуарів.
Як корисні новинки - з'явилася кнопка керування живленням. Одноразове натискання кнопки виводить меню вимкнення/виходу із системи. Повторне натискання призводить до безпечного вимкнення. Наступне натискання призведе до увімкнення пристрою.
Як хороша традиція - 40-контактний GPIO роз'єм, який вперше з'явився в Raspberry Pi B+ в 2014 році, залишився без змін.
Хотілося б окремо торкнутися теми охолодження процесора. Процесор досить потужний, тому платня сильно нагрівається під час роботи. Саме тому виробники рекомендують використовувати відкритий корпус для надходження повітря. Для активного охолодження можна використовувати Raspberry Pi Active Cooler – гібрид вентилятора та алюмінієвого радіатора. Ця система у зборі дає можливість ефективно відводити тепло від процесора, оперативної пам'яті та чіпа RP1.
У даній моделі зросла пропускна здатність USB портів - виробник заявляє про дворазовий приріст порівняно з попередніми моделями. Так само, у цієї моделі завдяки чіпу RP1 з'явився виділений чотириканальний інтерфейс MIPI на 1.5 Гбіт/с для камер і дисплеїв. При цьому Pi 5 підтримує повноцінну роботу з кількома камерами високої роздільної здатності.
Характеристики:
Процесор: Чотирьохядерний 64-розрядний Arm Cortex-A76 Broadcom BCM2712
Тактова частота: 2.4 ГГц
Додатково: криптографічні розширення
Кеш пам'ять:
L2 об'ємом 512 КБ на ядро
загальний кешем L3 об'ємом 2 МБ.
Графічний процесор: VideoCore VII за допомогою OpenGL ES 3.1, Vulkan 1.2
Відео:
Вихід: HDMI® 4Kp60 із підтримкою HDR
Декодер: HEVC 4Kp60
Оперативна пам'ять: LPDDR4X-4267 SDRAM (SKU 8 ГБ)
Бездротові інтерфейси:
Двохдіапазонний Wi-Fi 802.11ac®
Bluetooth 5.0/Bluetooth з низьким енергоспоживанням (BLE)
Пам'ять програм: Слот для картки microSD із підтримкою високошвидкісного режиму SDR104
USB порти:
2 порти USB 3.0, що підтримують одночасну роботу зі швидкістю 5 Гбіт/с
2 порти USB 2.0
Ethernet: Gigabit Ethernet з підтримкою PoE+ (потрібна окрема плата PoE+)
2 × 4-смуговий приймач камери/дисплея MIPI
Інтерфейс PCIe 2.0 x1 для швидких периферійних пристроїв (потрібний окремий M.2 HAT або інший адаптер)
Живлення: постійного струму 5 В/5 А через USB-C з підтримкою Power Delivery
GPIO: Стандартний 40-контактний роз'єм Raspberry Pi
Годинник реального часу (RTC): c живлення від зовнішньої батареї.
Управління живленням: Кнопка живлення
Порівняльна таблиця Raspberry Pi 4 та Raspberry Pi 5:
Дублювати опис і порівняльну таблицю моделей Pi 5 і Pi 4 нема сенсу, але декотрі відміни хотілося прокоментувати.
Порт Ethernet повернувся на своє місце, як було в Pi 3.
Відповідно порти USB 2.0 x2 помінялися розташуванням з портом Ethernet.
Зник роз’єм 3.5 мм аудіо виходу та композитного відео виходу. Все одно не користуюся ним у Pi 4: обидві моделі підключені через інтерфейс HDMI до монітору зі вбудованими колонками.
З’явився інтерфейс PCIe 2.0 x1 для швидких периферійних пристроїв, включаючи твердотільні накопичувачі NVMe. Чудове нововведення, бо вільних портів USB зовсім небагато. Порти USB 2.0 x2 на обох моделях постійно зайняті клавіатурою та мишею. На Pi 4 1 порт USB 3.0 постійно зайнятий накопичувачем NVMe, отже, для роботи залишається тільки 1 порт USB 3.0. На Pi 5 накопичувач NVMe підключений через інтерфейс PCIe 2.0 x1, отже, для роботи залишаються вже порти USB 3.0 x2. Як вдалося підключити накопичувач NVMe без спеціального аксесуару M.2 HAT? Придбав корпус Pironman 5 з модулем NVMe M.2 SSD PCIe. Швидкість обміну даними з накопичувачем NVMe вище в порівнянні з інтерфейсом USB.
З’явився RTC з живленням від зовнішньої батареї. Батарея встановлена в корпусі Pironman 5. Тепер поточний час зберігається без необхідності оновлення часу через NTP-сервера чи додаткових аксесуарів.
З’явилася кнопка Power. Навряд чи буду користуватися, адже корпус Pironman 5 має власну кнопку Power.
Підвищені вимоги до використання додаткового охолодження повністю задовольняє корпус Pironman 5.
Підвищені вимоги до використання більш потужного блоку живлення 27 Вт на момент написання даного відгуку залишаються без задовольняння внаслідок відсутності в продажу. В якості тимчасового рішення задіяний блок живлення 15 Вт для Pi 4. Нарікання на нестабільну роботу внаслідок недостачі потужності відсутні. Стресові навантаження не плануються.
Операційна система встановилася без жодних проблем: при подачі живлення стартував системний завантажник, запропонував завантажити через Інтернет образ Raspberry OS (64-bit), записав на накопичувач NVMe. Після перезавантаження ОС стартувала з накопичувача NVMe і стала повністю готова до роботи.
Дуже раджу брати одразу гарне охолодження. Попри всі заяви роззробників що плата "холодніша" - її 60 градусів при навантаженні з активним охолодженням мені підказують що розуміння слова "холодна" у всіх чомусь різне))
Доволі цікава та потужна штука в якій кожен знайде як плюси , так і мінуси . Плюси перераховувати занадто багато тексту , за мінусів особисто в мене виникли проблемки з наявністю шилдів та варіантів корпусів. Сподіваюся в найближчому майбутньому побачити в наявності фірмовий блок живлення, та може якихось автономних варіантів які зможуть задовольнити потреби по струму . Також мені "пощастило" , сама плата виявилася с дефектом який я помітив підключаючи шилд , вона вигнута дугою , може воно так і задумано, але виглядає так собі .
Корпус Raspberry Pi 5 виконаний з ABS з вирізами для двох портів HDMI, USB портів, Ethernet порта, а також роз'єм живлення USB-C та доступу до картки пам'яті microSD. Світлодіодний індикатор стану добре видно через гумовий відбивач. Додаткову кришку із затискачем можна зняти, щоб...
496 грн
Шановні друзі! Ми намагаємося тримати на сайті інформацію про наявність товарів та ціни на них в актуальному стані. Коригування відбуваються постійно. Якщо ви знаходите ціну на товар завищеною, напишіть нам про це із посиланням на товар. Ми розглянемо лист та чи обгрунтуємо ціну, чи підкоригуємо її. Асортимент магазину дуже великий та іноді бувають помилки в ціноутворенні, особливо при скачках курсу долара. Дякуємо за розуміння.