UA RU
Мобільна версія Гарантійні умови Співпраця
Зворотний зв'язок Мапа сайту
0 0
Графік роботи магазину:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 19.00
Нд: вихідний
Каталог
Напиши статтю і отримай знижку!

Датчик руху доплеровський мікрохвильовий RCWL-0516

код: DAT232

 • Доставка по Україні
  Ми відправляємо замовлення "Новою Поштою" по Україні. Також можливий самовивіз з нашого магазину
 • 6 місяців гарантії

  Ми даємо гарантію на будь-який товар придбаний в нашому магазині:

  6 місяців на товари, крім батарейок і акумуляторів

  14 днів на батарейки та акумулятори

  У разі настання гарантійного випадку товар безкоштовно ремонтується, змінюється на аналогічний або повертається повна сума його вартості

  Уважно ознайомтеся з умовами гарантії.
 • Проконсультуємо до і після продажу
  Ви можете задавати питання письмово по e-mail або за контактними телефонами нашого магазину
33 грн з ПДВ
Оптові ціни:
від 20 шт. 30 грн
від 50 шт. 27 грн

в наявності

 

Купити в один клік

10
голосувати
Знайшли дешевше?
 • Датчик руху доплеровський мікрохвильовий RCWL-0516
 • Датчик руху доплеровський мікрохвильовий RCWL-0516
 • Опис
 • Відгуки (29)
 • Задати питання

Датчик руху RCWL-0516 працює на ефекті Доплера з можливістю виявлення рухів минаючи перешкоди, використовується з Ардуіно або іншими платформами, також його можна застосовувати безпосередньо з релейними модулями.

В основу роботи датчика закладений ефект Доплера - зміна частоти відбитої хвилі, внаслідок руху випромінювача, приймача або відбивача. В даному модулі частота випромінюваної їм радіохвилі змінюється внаслідок руху відбивача (перешкоди). Модуль побудований на базі чіпа RCWL-9196 який оснащений передавачем і приймачем. Датчик спрацює, якщо приймач прийме сигнал, частота якого незначно відрізняється від частоти сигналу передавача:

 • Якщо в зоні дії датчика немає об'єктів здатних відображати радіохвилі, то приймач нічого не прийме і датчик не спрацює.
 • Якщо в зоні дії датчика є нерухомі об'єкти, які здатні відображати радіохвилі, то приймач прийме радіохвилю передавача, відображену від цих об'єктів, але частота прийнятої радіохвилі буде дорівнювати частоті сигналу передавача і датчик не спрацює.
 • Якщо в зоні дії датчика є об'єкт здатний відображати радіохвилі, який наближається до датчика (рухається), то приймач прийме відображену від об'єкта радіохвилю, частота якої буде вище ніж у сигналу передавача і датчик спрацює.
 • Якщо в зоні дії датчика є об'єкт здатний відображати радіохвилі, який віддаляється від датчика (рухається), то приймач прийме відображену від об'єкта радіохвилю, частота якої буде нижче ніж у сигналу передавача і датчик спрацює.

Коли датчик спрацьовує, на його виході «OUT» встановлюється рівень логічної «1». Датчик забезпечений тригером, який утримує рівень логічної «1» на виході «OUT» протягом 2 сек ± 30%, після припинення руху.

Якщо датчик багаторазово спрацьовує, наприклад, постійно фіксує рух протягом 10 секунд, то рівень логічної «1» на виході «OUT» буде встановлено на 12 секунд з моменту першого спрацьовування (10 секунд під час фіксації рухів + 2 секунди після їх припинення, поки не "скинеться» тригер). Використання датчиків руху заснованих на ефекті Доплера дозволяє фіксувати рух через об'єкти які не відбивають радіохвилі (дерево, пластик, гіпс і т.д.), чого не можуть зробити датчики руху засновані на піроелектричному ефекті (такі як HC-SR501).

Підключення:

Увага! Уникайте використання живлення до виходу «3V3» модуля.

 • OUT - вихід датчика (встановлюється в «1» при наявності рухів + затримується на 2 секунди після їх припинення).
 • VIN - вхід напруги живлення, від +4 до +28 В постійного струму.
 • GND - загальний.
 • 3V3 - вихід стабілізованої напруги живлення 3,3 В (можна використовувати для живлення мікроконтролерів).
 • COS - вхід дозволу (підтягнутий внутрішнім опором чіпа). Якщо на даному виводі встановити рівень логічного «0», то після скидання тригера, він не буде встановлюватися (датчик перестане реагувати на рухи).

Вихід «OUT» підключається до будь-якого виводу Arduino (на схемі підключений до виводу D4). Вхід «COS» можна залишити не підключеним, тому що він підтягнутий внутрішнім опором чіпа, отже, дозволяє роботу тригера. Дод. вивід CDS - можна використовувати для дистанційної установки фоторезистора, а також для підбору змінним резистором ступеня освітленості при якій починає працювати датчик, потім цей номінал припаюється до R-CDS.

Параметри:

 • Напруга живлення (VIN): 4-28 В постійного струму
 • Струм: до 3 мА (номінально 2,8 мА)
 • Дальність виявлення: до 9 м (номінально до 5 м)
 • Кут виявлення: 120 град.
 • Потужність передавача: до 30 мВт (номінально до 20 мВт)
 • Частота передавача: 5,8 ГГц
 • Час затримки до скидання тригера: 2 сек ± 30%
 • Вихідна напруга (3V3): 3,2 ... 3,4 В (номінально 3,3 У)
 • Максимальний струм на виході «3V3»: до 100 мА
 • Робоча температура: -20 до +80 ° С
 • Температура зберігання: -40 до +100 ° С
 • Габарити: 17х36 мм
 • Вага: 4 г

Приклад скетчу:

const uint8_t PinSensor = 4; // вказуємо номер цифрового виводу arduino, до якого підключений датчик руху RCWL-0516

const uint8_t PinAlarm = 13; // вказуємо номер цифрового виводу arduino, до якого підключений світлодіод

void setup()

{ pinMode(PinSensor, INPUT); // конфігуруємо цифровий вивід датчика як вхід

pinMode(PinAlarm, OUTPUT); // конфігуруємо цифровий вивід світлодіода як вихід

void loop()

{ digitalWrite(PinAlarm, digitalRead(PinSensor)); // управляємо світлодіодом

Відгуки покупців про Датчик движения доплеровский микроволновый RCWL-0516

Сергей (06.09.2023)

Впаял разъемы в 2а из 4х купленных. Подключил на макетке, в нагрузку диод через 1К, работают только на расстоянии нескольких сантиметров. Распаял ещё один, результат тот-же. Микросхема не RCWL-9196, а BISS0001 (уже и не и скрывают), по-мануалу это PIR Контроллер. Напомню, в описании на сайте, на сегодня, всё ещё RCWL-9196.

Відповісти

Павел (16.12.2021)

Отлично работает и от 5 V, и от 3.7 V , выдавая при этом логическую единицу в 3.2 V . Ниже 3V питания,- начинает тормозить, и логики в 3.2 уже соответственно нет …

Відповісти

Руслан (05.12.2021)

Датчик працює належним чином. Але є нюанс. Логічна "1" з мінусом (LOW). Якщо датчик підключити до реле з рівням сигналу "LOW" напряму то навіть Ардуінка не потрібна.
Дякую колективу магазина за швидку доставку!

Відповісти

Володимир (10.11.2021)

З 6 ти датчиків 3 працюють коректно, а інші чомусь реагують тільки з відстані в 10см. Провірочний стенд використовував однаковий для всіх, місце провірки теж однакове. Але якщо ті що не працюють перенести в інше місце в кімнаті, то радіус дії збільшується до кількох метрів. Можливо щось пов''язане з перешкодами на частотах на яких працюють датчики (я так підозрюю що частота в кожного екземпляра повинна бути різна, для того щоб вони не заважали один одному).

Відповісти

admin (11.11.2021)

Доброго дня. Якщо у вас виникли якісь проблеми з придбаним товаром, напишіть нам лист на пошту з вказаним номером вашого замовлення та описом ситуації. Ми обов''язково з вами зв''яжемося для розв''язання питання.

Відповісти

Павлов Вячеслав (03.04.2021)

Датчик работает, в пределах 6 метров четко реагирует на присутствие человека, препятствия из стекла сокращают дистанцию до 2-1,5 метров, с металлом не проверял

Відповісти

Олександр (10.01.2021)

Хотіли використати його в охоронній системі, але надлишкова чутливість, спрацювання від крапель дощу(герметично запакований), спрацювання на різні комахи та загальна непередбачуваність прт роботі на вулиці змусили відмовитись. Але пристрій працює однозначно і якщо відмова від спрацювання не є критична (іграшки, підсвічування...) то рекомендую.

Відповісти

Олександр (10.01.2021)

Хотіли використати його в охоронній системі, але надлишкова чутливість, спрацювання від крапель дощу(герметично запакований), спрацювання на різні комахи та загальна непередбачуваність прт роботі на вулиці змусили відмовитись. Але пристрій працює однозначно і якщо відмова від спрацювання не є критична (іграшки, підсвічування...) то рекомендую.

Відповісти

Игорь (12.07.2020)

Какой максимальный выходной ток у модуля? Можно ли непосредственно к выходу подключить твердотельное реле типа G3MB-202P? Или обязательно нужен транзистор?

Відповісти

admin (14.07.2020)

Транзистор обязателен так как на выходе датчика установлен резистор номиналом 1кОм.

Відповісти

Qwerty (15.09.2021)

На плате резистор 100 Ом. Реле G3VM-61G1 с резистором 1кОм работает без транзистора.

Відповісти

Алекс (23.05.2020)

У меня датчик срабатывает нестабильно, через стену вообще не видит движения. Может ли это быть из-за пониженного напряжения питания? На плате установлен стабилизатор на 3.3 В, а в описании Vin указано от 4В

Відповісти

admin (26.05.2020)

Модуль стабильно работает при напряжении питания от 3,7-4В.

Відповісти

Алекс (26.05.2020)

Немного погуглив нашел информацию что установленная на модуле м/сх RCWL-9196 является почти близнецом применяемой в PIR-датчиках BISS0001. Разница только в двух выводах - 8 и 11. У RCWL 8 пин - это вход питания, 11 - выход встроенного стабилизатора 3.3V. У BISS0001 - 11 пин вход питания 3-5V и нет встроенного стаба, 8 пин - VRF/RESET. Появилось подозрение что у меня модуль с перемаркированной BISS0001 (8 и 11 пины соединены на плате). Решил проверить - отпаял 11 ногу и подал питание. На 11 выводе ничего не появилось. После обратной запайки выяснилось что модуль вышел из строя. Внешний стаб раскаляется, модуль не работает. В общем - доэкспериментировался. Придется покупать новый. Но в этот раз попробую купить модули без внешнего стабилизатора.

Відповісти

Вік (13.12.2019)

Підключили до ардуіни 4 таких датчика. Перший, який найближче до контроллера зпрацьовуя як годинник, метрів 5-6 бере точно. Всі інші, на відстані 15, 30, 45 метрів - тільки як піднести руку впритул на 10 см. до датчика.

Живлення подається окремим, стабілізованим БЖ 5В. З,єднання мідною витою парою. При чому віддалені датчики однаково погано зпрацьовують.

Чого так?

Відповісти

admin (13.12.2019)

Для подключении датчиков на таком расстоянии необходимо принимать меры для получения стабильного питания и устранению помех по сигнальной линии.

Відповісти

Тесленко Сергей (13.11.2019)

Доволен покупкой, в перспективе еще куплю

Відповісти

Олег (31.07.2019)

Гарантовано спрацьовує, якщо піднести руку на <5см з боку провідників. Якщо підносити з боку деталей - відстань чутливості менша.
На більшій відстані спрацьовує один раз з 5 на людське тіло, що рухається на відстані біля 1 метра. На тіло на відстані 40 см не реагує (сиджу зараз перед датчиком).
Іграшка. Для іншого застосування не придатний.

Відповісти

Олег_К (15.11.2019)

Вам мабудь дістався такий екземпляр. В мене спрацьовував на відстані до 8 метрів, а коли з фольги зробив екран зі стороні без деталей, він почав спрацьовувати до 12 метрів. Фольгу поставив, бо мені потрібно щоб спрацьовував з однієї сторони. При цьому кут становив близько 180 градусів. Збоку теж дія зменьшилась до 5 метрів.

Відповісти

Марко (08.05.2019)

Таке питання: Чи можна його підключити напряму до реле 3vdc? якщо можна, то як?

Відповісти

admin (13.05.2019)

На жаль, такий варіант на практиці не використовують. Контакт OUT датчика має досить малу навантажувальну спроможність, але може керувати, наприклад, польовим транзистором.

Відповісти

Олег (31.01.2019)

Правильна робота датчика залежить від його розміщення відносно металевих частин конструкції. Скажімо, відстань до плати для сліпого монтажа 5мм і 12мм - дві великі різниці. В другому випадку спрацьовування було набагато стабільніше. Також, та поверхня, якою він повернутий назовні. Кружок із зворотної сторони - випромінювач (підключений до полоски), кільце - рефлектор (підключене до землі).

Відповісти

Олег (16.02.2019)

Ще виявив цікаву особливість - невпевнено спрацьовує в "ближній зоні". Для чіткої роботи відстань до об''єкта має бути не менше 1-1.5м.

Відповісти

Михаил (16.01.2019)

Датчик довольно чувствительный. На практике не удается применить его на улице. При температуре ниже нуля практически не срабатывает, в отапливаемом помещении же работает. Экранируется (ослабляется) несколькими слоями пищевой фольги. Ослабить чуйку можно также подстроечным резтстором https://youtu.be/YLMlRhxgTWQ Итого: плюс-на эти деньги отличный датчик для работы в помещении. минус-нет адекватной подстройки чувствительности (но это не входит в его стоимость))

Відповісти

Максим (03.08.2018)

Схема и пытания:
https://www.rogerclark.net/investigating-a-rcwl-9196-rcwl-0516-radar-motion-detector-modules/

Відповісти

Піхурко Володимир (07.07.2018)

Мне не удалось заставить адекватно работать этот датчик .
Пока не разобрался в особенностях установки .
Подозреваю что у него какая-то многолепестковая направленность .
Но всетаки он рабочий .

Відповісти

Владислав (06.06.2018)

В описании есть такая формулировка:
"Угол обнаружения: 120 град"
Вопрос: относительно чего указан этот угол?

.

Відповісти

Дмитрий (14.05.2018)

В какую сторону идет излучение?

Відповісти

Александр (04.06.2018)

Во все стороны и экранируется очень сложно (

Відповісти

Написати відгук:

Фото:

Є питання по "Датчик руху доплеровський мікрохвильовий RCWL-0516" ?

Також рекомендуємо ознайомитися:

Шановні друзі! Ми намагаємося тримати на сайті інформацію про наявність товарів та ціни на них в актуальному стані. Коригування відбуваються постійно. Якщо ви знаходите ціну на товар завищеною, напишіть нам про це із посиланням на товар. Ми розглянемо лист та чи обгрунтуємо ціну, чи підкоригуємо її. Асортимент магазину дуже великий та іноді бувають помилки в ціноутворенні, особливо при скачках курсу долара. Дякуємо за розуміння.
оплата картами Visa і MasterCard