Каталог
|
Цифрова паяльна станція майже своїми руцями :)2023-12-18 Все статьи →Ще у 2017 році, в мене виникла потреба у паяльній станції для пайки SMD компонентів у розмірі не більше 0603 та корпуси мікросхем по типу TQFP. Як всі здогадалися, звичайним паяльником по типу ЭПСН 25/220 такі компоненти паяти можна, але якщо вони були припаяні безсвинцевим (Pb free) припоєм, то таке заняття перетворювалось у дуууже цікаве видовище))) Тому, зібравши волю в кулак, задушивши останню жабу, прийняв рішення про паяльну станцію. Спочатку склав собі ТЗ, а саме - паяльник бажано 900-ї серії, фен тільки турбінний, компактний корпус та інформативний дисплей. Дивився на готові рішення, але там то фен не влаштовував, то індикація «не та», то взагалі «дешевка» по «кінській» ціні… . Тоді я зрозумів, що якщо самому не зібрати станцію, то так і залишусь з ЭПСН 25/220, але така перспектива мене дуже не влаштовувала. Трішки порившись у просторах Інтернету, натикнувся на дуже цікаву статтю про паяльну станцію на сайті https://vip-cxema.org. - «Еврика!», подумав я і приступив до збирання необхідних компонентів. Цей проект не дуже складний, його може зібрати навіть початківець з дуже середнім рівнем володіння паяльником. Замовивши всі необхідні компоненти, приступаю до складання приладу. Розвів плату у Sprint-Layout6.0, підібрав корпус від ІБЖ формату ATX (так він виглядав з 2017 року аж до 2023 року), передня панель з фольгованого склотекстоліту. Але наша свідомість потребує постійного оновлення, тому вирішив зробити такий собі «рестайлінг». Плати замовлені у КНР на славнозвісному сайті https://jlcpcb.com/. Для того щоб зібрати станцію, нам будуть потрібні такі основні компоненти, які у більшості можна придбати у цьому, як на мене, дуже цікавому магазині https://arduino.ua/, а саме: https://arduino.ua/ru/prod396-programmator-usbasp-isp-avr-v2 - програматор для мікроконтролера; https://arduino.ua/ru/prod1813-lcd-1602-simvolnii-displei-16x2-jeltii - 1602 дисплей; https://arduino.ua/ru/prod2205-kabel-pitaniya-atcom-1-8m - кабель живлення; https://arduino.ua/ru/prod4728-hlornoe-jelezo-100-g-poroshok - хлорне залізо; https://arduino.ua/ru/prod3001-rele-24v-10a-srd-24vdc-sl-c - реле 24В 10А; https://arduino.ua/ru/prod3426-impylsnii-istochnik-pitaniya-wx-dc2412-24v-4a - ІБЖ 24В; https://arduino.ua/ru/prod5780-korpys-plastikovii-dlya-elektroniki-n11a-70x140x180mm – корпус (про нього буде окрема розмова); https://arduino.ua/prod1223-modyl-enkoder - інкременуючий енкодер (я випаяв резистори «підтяжки» живлення, хоча можна цього не робити);
Серцем схеми тут слугує мікроконтролер ATmega8, який керує всіма процесами станції. Прошивається програматором usbasp з програми avrdudeshell, як на мене, ця прога доволі проста та інтуїтивна в плані виставлення ф’юзбітів (прямі або інверсні, кому як хочеться).
Запаявши всі необхідні компоненти на заводські плати, приступаю до складання купки деталей у готовий виріб під назвою «Паяльна станція». Силова плата. Фото плати керування, на превеликий жаль, не зафотографував(((
У корпусі N11A вирішив замінити передню панель на панель з склотекстоліту, щоб можна було виконати гарні написи та вона була більш міцна, аніж пластикова.
Передня панель виготовлена за допомогою фоторезисту та травлення у хлорному залізі. Там було розміщено всі контури майбутніх клавіш, роз’ємів та під саме ЖКІ. Все випилювалось та підганялось вручну за допомогою слюсарних інструментів (свердла, надфілі тощо). Але за допомогою ЧПК (CNC станка) було-б набагато швидше та якісніше))) Кріплення ЖКІ виконав методом пайки звичайних металевих гвинтів з паяльною кислотою (після пайки треба дуже ретельно все вимити у содовому розчині для нейтралізації кислоти) та пластикових дистанційних стійок. Енкодер та змінний резистор кріпиться стандартно, комплектною гайкою та прокладкою з вспіненого поліетилену (поштова упаковка). Для більшої надійності, корпуси енкодера та резистора додатково припаюються через мідний дріт Ф=1мм на зворотню сторону передньої панелі на мінус живлення. Так досягається більш надійне кріплення та додаткове екранування від радіозавад. Роз’єми для паяльника та термоповітряного фена закріплені за допомогою комплектних гайок та гроверних шайб. Щоб у подальшому користуванні паяльником чи феном, роз’єми не проверталися, вони теж додатково пропаяні зі зворотною стороною передньої панелі на «мінусових та земляних» контактах. Клавішні вимикачі закріплені без усіляких «заморочок», але не рекомендую робити «вільні» отвори, а то будуть сидіти не сильно надійно. Всі міжплатні з’єднання виконані багатожильним проводом та десятипіновими шлейфами.
Пробний пуск)
Для всіх зацікавлених панів, прикріплюю архів з прошивкою (hex.), кресленням плат та ескізом передньої панелі (всі файли у SL6.0). Завантаження: Всім швидкої перемоги, мирного неба, віри у ЗСУ та ТРО! Слава Україні! Русні пизд@.
Благодарим Вас за обращение! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
Мумр
08.04.2024 18:25:17
Цікава та пізнавальна стаття
Дима
10.01.2024 09:42:25
Очень познавательная статья! Передняя панель - вообще шик!!! И надпись по главного дегенерата огонь)))У меня "матеріали до статті" открываются и читаются.
Кіт
03.01.2024 02:39:10
"матеріали до статті" - rar у мене чогось не читається. Це тільки у мене? А взагалі, проект цікавий. Хотів сам щось схоже зробити, але.. купив китайську. Дякую за статтю!
Сашко
21.12.2023 11:12:33
Цікавить технологія, як зробити такі панелі
Сергiй
20.12.2023 21:38:28
Дуже цікаво
|