Каталог
![]() |
Виготовлення корпусу та передньої панелі2025-03-25 Все статьи →Усім мирного неба та скорішої перемоги! Я почну цю статтю, мабуть, із самої «болючої» теми для абсолютно кожного радіоаматора та електронщика-початківця, який конструює будь-яку електронну апаратуру. А саме - з якісного, як для домашніх умов, виготовлення корпусу та передньої панелі. Тому, буду демонструвати на прикладі мого (китайського) електронного навантаження, моделі РХ-100. Кожен радіоаматор, коли конструює свій саморобний пристрій, стикається з проблемою завершення конструкції у вигляді гарного та функціонального корпусу та панелі, де буде розміщено усі органи керування пристроєм, мав приблизний до промислового та максимально естетичного зовнішнього вигляду. Якщо з корпусом трішки простіше (як приклад, придбати промисловий корпус (пластик, метал, алюміній, тощо), та туди помістити друковану плату зі всіма дротами, то передня панель може добряче вимотати нервів з пошуку найбільш вдалого варіанту розміщення, та зрозумілих написів (тут все обмежується фантазією та здоровим глуздом). Тому, розглянемо процес виготовлення саме передньої панелі із фольгованого склотекстоліту. Крок 1 - спочатку малюємо дизайн майбутньої панелі в масштабі 1:1.
Ескіз майбутньої панелі.
Чому саме цю програму для проєктування друкованих плат я використовую при кресленні передньої панелі? Всі програми для креслення теж обмежуються фантазією, але мені більш до вподоби саме програма Sprint-Layout 6.0, адже вона дуже проста, безкоштовна, там написи виходять у більш «індустріальному» дизайні, можливість відправити файл для промислового виробництва, хоча, підійде будь-яка інша подібна програма). Ескіз майбутньої панелі, якщо її надіслати на промислове виробництво.
Крок 2 - перетворюємо шматок звичайного фольгованого склотекстоліту на гарну передню панель. Наш варіант передньої панелі ми виготовляємо в домашніх умовах, тому, застосовуємо фоторезистивний метод (він неодноразово описаний у просторах Інтернету). Роздруковуємо фотошаблон на спеціальній прозорій плівці у струменевому принтері, у негативі (у нас фоторезист негативний), виставивши ці параметри перед друком. Параметри друку.
Після друку шаблону, даємо йому трішки підсохнути, щоб фарба не змазалась. Після всіх маніпуляцій з шаблоном, переходимо до підготовки фольгованого склотекстоліту. Після підготовки склотекстоліту, наносимо шар фоторезистивної плівки, засвічуємо в ультрафіолетових променях шаблон на шарі плівки та починаємо процес проявлення. Вже після проявлення, переходимо до процесу травлення передньої панелі, процес аналогічний для травлення друкованої плати. Процес травлення панелі. Кінцевий результат. Обрізана та підігнана панель. Зверху бачимо наше навантаження;) Свердлимо отвори для клемників та роз'ємів. Паяємо гвинти для фіксації дисплею 1602. Встановлюємо усі комплектуючі. Тестовий запуск. Загальний вигляд).
Всім швидкої перемоги, мирного неба, віри у ЗСУ та ТРО!
Слава Україні! Русні пизд@.
Благодарим Вас за обращение! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
Пока нет отзывов на эту статью.
|