Каталог
|
Автоматизована гідропонна установка2024-12-02 Все статьи →Мої вітання! В цій статті я познайомлю вас з автоматизованою гідропонною установкою, яка має основні функції, що необхідні для підтримки життя рослини в даних умовах, та сприяють прискореному росту рослини. Щодо актуальності та ефективності вирощування рослин в гідропонних системах, думаю розповідати не потрібно, починаючи від, дійсно - ефективності, закінчуючи звичайним інтересом до даного методу вирощування рослин. Отже, можна одразу перейти до необхідної компонентної бази:
Для слідкування за кліматичними параметрами в зоні росту рослини було використано наступні компоненти:
Для навігації по пунктам меню, та ручного керування роботою елементів що комутуються блоками реле, було використано відповідні тактові кнопки.
Щодо схеми підключення модулів між собою, в даному випадку все надзвичайно просто - дисплей, датчик температури та вологості, а також датчик освітленості, підключаються до мікропроцесорної платформи по інтерфейсу I2C, що займає виводи на платі NodeMCU D1 - SCL, та D2 - SDA. Реле, тактові кнопки та датчик температури живильного розчину підключаються до будь яких зручних виводів на платі.
Всі компоненти після збірки було розміщено у пластиковому корпусі та закріплено в передній частині установки.
Циркуляційну помпу та компресор з лампою можна брати будь якого зручного формату, згідно з розмірів конструкції та об’єму живильного розчину.
Основні деталі конструкції складаються з сантехнічних труб та відповідної фурнітури до них, типорозмірів 50 та 110 мм., а також профілю для гіпсокартону формату UD-20.
Нижче приведені фото процесу збірки та готового варіанту установки.
Алгоритм роботи у вигляді програмного коду також додається нижче.
Зображення 1 - Зібрана конструкція
Зображення 2 - Блок електроніки (середина)
Зображення 3 - Блок електроніки (ззовні)
Зображення 3 - Загальний вигляд установки (не закінчений варіант)
Зображення 4 - Загальний вигляд установки (закінчений варіант)
Зображення 5 - Загальний вигляд установки (закінчений варіант)
Посилання:
Благодарим Вас за обращение! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
Автор
10.12.2024 21:04:23
Дякую за відгук!В цілому, установка була зроблена дітям в школу, на уроки біології, тому "трохи" обмежена через фінансування.Функціоналу поки достатньо, для початкового знайомства з процесами роботи та такою технологією вирощування.Параметри розчину контролюють лакмусовими смужками, а все інше для статистики)
Ярослав
09.12.2024 06:30:48
Проект чудовий. Як модель для відпрацювання технології ок. Трохи не зрозуміла стратегія з датчиками. Якщо температура розчину важлива, то може варто зробити стабілізатор температури, там підігрів, скажімо акваріумним нагрівачем з ПІД контролем. Якщо температура і вологість повітря важливі, то може варто помістити установку в термостабілізований бокс з регулюванням вологості, підігрівом вхідного повітря, тощо. А ще на мою думку, потрібен якийсь контроль стану розчину (можливо по провідності, ПеАш та іншим параметрам) для автоматичної подачі добрив. Також закритий бокс дав би змогу регулювати подачу вуглекислого газу, за необхідності.
|