Шановні друзі!
31 грудня магазин працюватиме до 16 години. 1 та 2 січня магазин працювати не буде.
Вітаємо всіх з Різдвом та Новим Роком!
Мобильная версия Форум Arduino Документация Гарантийные условия 0 0
UA RU
График работы магазина:
Пн-Пт: 8.00 - 19.00
Сб: 10.00 - 17.00
Вс: выходной
Каталог
Напиши статью и получи скидку!

Автоматизована гідропонна установка

2024-12-02

Все статьи →

Мої вітання! В цій статті я познайомлю вас з автоматизованою гідропонною установкою, яка має основні функції, що необхідні для підтримки життя рослини в даних умовах, та сприяють прискореному росту рослини.

Щодо актуальності та ефективності вирощування рослин в гідропонних системах, думаю розповідати не потрібно, починаючи від, дійсно - ефективності, закінчуючи звичайним інтересом до даного методу вирощування рослин.

Отже, можна одразу перейти до необхідної компонентної бази:

  • За керування всіма функціями відповідає мікропроцесорна платформи на базі чипу ESP8266 - NodeMCU.
  • Для орієнтації в часі, згідно якого працюють всі функції, було використано модуль годинника реального часу на базі мікросхеми DS3231, та відповідна бібліотека до нього - «DS3231».
  • Для відображення актуальної інформації щодо роботи системи, було використано LCD дисплей формату 2004, з додатковим модулем для зручності підключення, який дозволяє працювати з дисплеєм по інтерфейсу I2C. Для стабільної роботи дисплею була підключення відповідна бібліотека «LiquidCrystal_I2C.h».
  • Для комутації елементів, що забезпечують роботу гідропонної системи, а саме: періодичне збагачення розчину киснем, та робота освітлення згідно встановленого режиму, відповідають два модулі реле.
  • Робота помпи для безперервної циркуляції розчину в резервуарі забезпечується звичайним вмикачем/вимикачем.

Для слідкування за кліматичними параметрами в зоні росту рослини було використано наступні компоненти:

Для навігації по пунктам меню, та ручного керування роботою елементів що комутуються блоками реле, було використано відповідні тактові кнопки.

Щодо схеми підключення модулів між собою, в даному випадку все надзвичайно просто - дисплей, датчик температури та вологості, а також датчик освітленості, підключаються до мікропроцесорної платформи по інтерфейсу I2C, що займає виводи на платі NodeMCU D1 - SCL, та D2 - SDA. Реле, тактові кнопки та датчик температури живильного розчину підключаються до будь яких зручних виводів на платі.

Всі компоненти після збірки було розміщено у пластиковому корпусі та закріплено в передній частині установки.

Циркуляційну помпу та компресор з лампою можна брати будь якого зручного формату, згідно з розмірів конструкції та об’єму живильного розчину.

Основні деталі конструкції складаються з сантехнічних труб та відповідної фурнітури до них, типорозмірів 50 та 110 мм., а також профілю для гіпсокартону формату UD-20.

Нижче приведені фото процесу збірки та готового варіанту установки.

Алгоритм роботи у вигляді програмного коду також додається нижче.

Зображення 1 - Зібрана конструкція

Зображення 2 - Блок електроніки (середина)

Зображення 3 - Блок електроніки (ззовні)


Зображення 3 - Загальний вигляд установки (не закінчений варіант)

Зображення 4 - Загальний вигляд установки (закінчений варіант)

Зображення 5 - Загальний вигляд установки (закінчений варіант)

Посилання:

Ваша оценка статьи:

Отлично
Хорошо
Удовлетворительно
Плохо
Очень плохо

Общая оценка:

Оценка "Автоматизована гідропонна установка"
5 из 5
сделана на основе 2 оценок 2 клиентских отзывов.

Благодарим Вас за обращение! Ваш отзыв появится после модерации администратором.
Автор
10.12.2024 21:04:23
Дякую за відгук!В цілому, установка була зроблена дітям в школу, на уроки біології, тому "трохи" обмежена через фінансування.Функціоналу поки достатньо, для початкового знайомства з процесами роботи та такою технологією вирощування.Параметри розчину контролюють лакмусовими смужками, а все інше для статистики)
Ярослав
09.12.2024 06:30:48
Проект чудовий. Як модель для відпрацювання технології ок. Трохи не зрозуміла стратегія з датчиками. Якщо температура розчину важлива, то може варто зробити стабілізатор температури, там підігрів, скажімо акваріумним нагрівачем з ПІД контролем. Якщо температура і вологість повітря важливі, то може варто помістити установку в термостабілізований бокс з регулюванням вологості, підігрівом вхідного повітря, тощо. А ще на мою думку, потрібен якийсь контроль стану розчину (можливо по провідності, ПеАш та іншим параметрам) для автоматичної подачі добрив. Також закритий бокс дав би змогу регулювати подачу вуглекислого газу, за необхідності.
оплата картами Visa и MasterCard